CHP'den Ölçek'e cevap "Şaşkınız, öfkeliyiz."

22.12.2020         

CHP İl Başkanlığı tarafından dün yapılan basın açıklamasında, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek'in yaklaşık iki hafta önce gazetemize yapmış olduğu açıklamalara yönelik eleştirilerde bulunuldu. Ölçek yapmış olduğu açıklamada; "Pandemide evlerinde sıcak yemek yiyemeyen insanlar var. Ekmeğinden, işinden gücünden olan insanlar var. Bunların derdini çözen adam belediye başkanı olmalı. İyi belediyecilik tarzı değil" demişti. Ölçek'in söylemlerini eleştiren CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Satı Ürer; "İktidar partisi ilçe başkanının gündemi değiştirmek adına yaptığı açıklamalar karşısında şaşkınız, öfkeliyiz" dedi.

Yaklaşık iki hafta önce gazetemize ziyarette bulunan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, yapmış olduğu açıklamada Çanakkale Belediyesine eleştirilerde bulunmuş ve "Pandemide evlerinde sıcak yemek yiyemeyen insanlar var. Ekmeğinden, işinden gücünden olan insanlar var. Bunların derdini çözen adam belediye başkanı olmalı. İyi belediyecilik tarzı değil. Belediyeler şirket değildir, şirket gibi yönetilmemesi lazım. İnsan odaklı yönetilmesi lazım. İnsanların ihtiyaçlarını öncelemesi lazım" demişti. CHP İl Başkanlığı tarafından dün 13:00`da il binasında yapılan basın açıklamasında Ölçek`in söylemlerine yönelik eleştirilerde bulunuldu. CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Satı Ürer tarafından yapılan açıklamada, Çanakkale Belediyesi`nin pandemi sürecinde halka yardımda bulunduğu hatırlatılarak; "İktidar partisi ilçe başkanının gündemi değiştirmek adına yaptığı açıklamalar karşısında şaşkınız, öfkeliyiz" denildi... 
Ürer yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Dünyada corona virüs salgını yayılmaya devam ederken, ülkeler sıkı önlemler alarak bu sıkıntılı süreci en az hasarla atlatmaya çalışıyorlar. Ülkemizde ise insanlarımız ölüyor, esnafımız iflas ediyor, işsizlerimiz intihar ediyor, çocuklarımız temel eğitimini alamıyor. Partimiz tüm olanaklarıyla, yaşanan bu olumsuzluklara çözüm üretmeye çalışıyor. Belediyemiz kentlimizin yanında yer alıyor, destek sunuyor. Buna karşılık iktidar partisi ilçe başkanının gündemi değiştirmek adına yaptığı açıklamalar karşısında şaşkınız, öfkeliyiz. İl Başkanlığımızın yapmış olduğu basın açıklamasında da belirttiği gibi, devlet olarak riskli alan ilan edemedikleri sosyal konutlar bölgesi üzerinden belediyemizi suçlama çabaları ne kadar aciz olduklarının göstergesidir. Her açıklamalarında bizi kıskanıyor dedikleri Avrupa ülkeleri bu zor süreçte halklarına milyonlarca Euro destek vermektedir. Bizim hükümetimiz ise bilindiği gibi halkına iban numarası göndererek para toplamaya çalışmaktadır. Sonra ne yapıyor Tunus`a milyonlarca lira hibe ediyor, Somali`nin IMF borçlarını ödüyor. AKP hükümetinin halkına verdiği değerin göstergesi budur. Halkımızın güç bela ödedikleri vergileri; geçmediği köprülere, gitmediği yollara, hizmet almadığı havaalanlarına harcayan bu hükmet, küçük bir kısım esnafımıza 3 ay 500 TL kirayı ve vatandaşlarımıza da kuru ekmeği reva görmüştür." 
"Çanakkale halkı algılarla yönetilemez, uyutulamaz"
"Sosyal demokrat belediyelerimizin hiçbir görüş ayırt etmeden yaptıkları desteklere engel olan, banka hesaplarına bloke koyan, bu zihniyetin Çanakkale`de karşılığı yoktur. AKP Çanakkale Merkez İlçe Başkanının açıkça beyan ettiği gibi; evlerinde sıcak yemek yiyemeyen insanlarımız vardır. Ekmeğinden, işinden, gücünden olan insanlarımız vardır. Hatırlatmak isteriz ki bu durumun tek sorumlusu, kesintisiz 18 yıllık iktidarda olan AKP hükümetidir. Pandemi süreci ve öncesinden beri, Çanakkale Belediyesi ve diğer CHP`li Belediyeler halkımıza binlerce erzak paketi ile beraber halk kart ile yardımlarda bulunmuştur. Her türlü engellemelere rağmen yapmaya devam edecektir. Bunlar bizim şov malzemesi olarak yapacağımız işler değildir. Belediyemizin kentlimizin yanında yer alması, yoksullukla mücadele ve tüm hizmet alanlarındaki başarısı halkımızın takdirini kazanmaya devam etmektedir. Sayın Yıldıray Ölçek`i rahatsız eden Belediyemizin başarısıdır. Kentimizin suyunu, aşını, ekmeğini paylaşır ama geleceğini asla rantçı ve talancılara emanet etmeyiz. Kentimiz ve halkımız için çalışmaya, yaşama ve umut kaynağı olmaya devam edeceğiz. Çanakkale halkı algılarla yönetilemez, uyutulamaz."
 
"Herkes yaptığı açıklamalara dikkat etmelidir"
Üreri`in ardından konuşan CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ise şunları söyledi; "Herkes her yerden bir şeyler söylüyor. Herkes bir yerlerden denizden gelen rüzgarı estirmeye çalışıyor. Ama biz denizden gelen rüzgarla değil, kendi geleceğimizi planlamak için siyaset yapıyoruz. Birilerinin davul seslerine, birilerinin darbuka seslerine asla ayak uydurmayacağız. Biz ne yapacağımızı biliyoruz. Herkes yaptığı açıklamalara dikkat etmelidir. Söyledikleri lafların arkasında durabilecekleri lafları söylemeliler."
(Atakan Alkış)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER