CHP'den alternatif tören; "Bağımsız Cumhuriyeti korumak hepimizin görevidir"

19.05.2020         

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile CHP İl Örgütü tarafından alternatif çelenk suma töreni gerçekleştirildi. CHP Milletvekillerinin de katıldığı törende açıklama yapan CHP İl Başkanvekili Doğan Ateş; "Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak ve yaşatmak başta gençliğimiz olmak üzere hepimizin görevidir" dedi.

 

19 Mayıs 19 Mayıs Atatürk`ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı il CHP İl Örgütü tarafından alternatif çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanvekili Doğan Ateş, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldılar. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından CHP Başkanvekili Doğan Ateş açıklama yaptı. 

Ateş, konuşmasında; “Bu yıl coronavirüs sebebi ile tüm ülkede kutlanan 19 Mayıs törenlerinin sınırlı sayıda yapmak zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının Samsun’da başlattıkları kurtuluş mücadelesinin sonucunda kurdukları bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve yaşatmak başta gençliğimiz olmak üzere hepimizin görevidir. 19 Mayıs 1919’da başlatılan mücadele aynı zamanda ezilen bütün dünya halklarının kendilerine örnek alacağı bir mücadele olmuştur. Dün olduğu gibi bugünde Cumhuriyet Halk Partisi Emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı bağımsızlığı, birliği, özgürlüğü, kardeşliği, Laik Cumhuriyeti ve Sosyal Hukuk Devletini savunmaktadır. Cumhuriyetimizin kazanımlarının yok edildiği, bireyin özgürlüklerinin kısıtlandığı, ulusal birlik ve beraberliğimizin tartışılır hale geldiği günümüze görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz” dedi. 
(Eren Aşnaz)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Veremeyecek hesabım yok"
30.11.2020    3168
Korona her yerde
28.11.2020    2118
Kayıp hayvanları drone buldu
25.11.2020    1122