CHP'li başkan görevine iade edildi

22.09.2021         

Cumhuriyet Halk Partisi'nde sular durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde görevinden alınan CHP Lapseki İlçe Başkanı Yaşar Genç, önceki gün gerçekleştirilen CHP MYK toplantısında görevine iade edildi...

CHP`de Genel Merkez-İl Yönetimi uyumsuzluğu devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde CHP İl Yönetimi tarafından, görevden alınan Lapseki İlçe Başkanı Yaşar Genç, önceki gün gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu toplantısında, görevine iade edildi. Lapseki`de iki Ak Partili belde belediyesini CHP`li olmasını sağlayan yönetimin başında bulunan İlçe Başkanı Yaşar Genç`in görevden alınması tepkiyle karşılanmıştı. 
 
Göreve iade kararında, Lapseki`de CHP`nin sağladığı başarı göz önüne alındı. Çardak ve Umurbey Belediyelerinin tekrar CHP`li olduğu ve uzun bir aradan sonra tekrar İl Genel Meclisi üyesi çıkarıldığı 2019 yerel seçimlerinin başarılı bulunduğu öğrenildi. Lapseki İlçe Örgütünün, CHP Genel Merkezi ile uyumlu çalışan ilçe örgütlerinden biri olduğunun göz önünde bulundurularak, İl Yönetiminin İlçe Başkanı Yaşar Genç`i görevden alma kararı iptal edildi ve İlçe Başkanı Genç yeniden görevine iade edildi. Öte yandan İl Yönetiminin "parti çalışmasını engellemek" iddiasıyla Genç`i görevden almasının yanında bir de Disiplin Kurulu`na sevk ettiği, bu sürecin ise halen devam ettiği öğrenildi.
(Seçkin Sağlam) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER