CHP'li kadınlar "Her zaman Başkanımızın yanındayız"

11.03.2020         

CHP Çanakkale İl Kadın Kolları tarafından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a destek açıklaması yapıldı. CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol tarafından yapılan açıklamada; "Birilerinin paralı klavye silahşorları hiç değiliz. Biz bu kentin özgür iradeli kadınlarıyız ve yaşadığımız bu kentin huzurunun bozulmasına izin vermeyeceğimizi açıkça ifade ediyoruz" denildi.

 Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a partisinden destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. ilçe ve belde parti ve belediye başkanlarının ardında CHP İl Kadın Kolları tarafından Başkan Gökhan’a destek açıklaması geldi. CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol tarafından yapılan açıklamada Erol;  “Bizler barış ve özgürlüğün kenti Çanakkale’de özgürce yaşayan kadınlar olarak, Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan a yapılan haksız saldırılar nedeniyle bugün bu basın açıklamasını yapma gereği duyduk. Bakıyoruz ki; her 18 Mart yaklaştığında Çanakkale’nin bu özgür havasını ruhuna sindiremeyenler tarafından düzenli olarak Belediye Başkanımıza saldırı yapılmakta, bir algı operasyonu yürütülmektedir. Biz trol olmayı bilmiyoruz. Birilerinin paralı klavye silahşorları hiç değiliz. Biz bu kentin özgür iradeli kadınlarıyız ve yaşadığımız bu kentin huzurunun bozulmasına izin vermeyeceğimizi açıkça ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Çanakkaleli kadınların Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın her zaman yanında olduğu belirtilen açıklamada; “AKP’li yetkililerin, kadınların da bu ülkede yaşadığını görmeleri, anlamaları ve onlar için de çalışmalar yapmalarını talep etmekteyiz. 2019 yılında 474 kayıtlı kadın cinayeti hakkında da gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz. Devletin parti devleti olmadığını ve olamayacağını hatırlamalarını bekliyoruz. Üniversite mezunu kadınlarımızın iş başvurularını da dikkate almalarını, iş bulabilmek için devlete başvuran kadın ve gençlerimize hiç bir siyasi ayırım yapmaksızın ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışmalarını ve haksız uygulama yapan yetkililerden hesap sormalarını talep ediyoruz. Kaz Dağları katliamına da aynı hassasiyetle yaklaşmaları, bu şehrin adliyesinde görülen ve görülmekte olan taciz, tecavüz ve şiddet davalarının da takipçi olmaları gerektiğini hatırlatıyoruz. Çanakkale’nin Ankara’dan nasıl göründüğünü bilmiyoruz; ama bizler yukarıda belirttiğimiz tüm konularda hassasiyet gösteren ve gereklerini yerine getirmeye çalışan kadınlarız. Kentimizin Belediye Başkanı, bu kentin halkının büyük bir desteği ile seçilmiştir. Daha önce de yürütülen tüm karalama kampanyalarına, algı operasyonlarına Çanakkale halkı tekrar tekrar büyük bir cesaretle ve büyük bir destekle tavrını her zaman belli etmiştir. Kentimizin Belediye Başkanı bu şehrin sokaklarında korumalar eşliğinde değil, eşinin elinden tutarak rahatça ve halkıyla iç içe dolaşmaktadır.  Bu kentin kadınları özgürce ve kısıtlanmadan; ayrımcılığa tabi olmadan rahatça yaşamaktadırlar. Ve bu kentin özgür kadınları, kendi özgür iradeleri ile Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ın her zaman yanındadırlar. Cumhuriyetin bizlere verdiği kazanımlardan vazgeçmeye niyetimiz olmadığı gibi, özgürce ve insanca yaşadığımız şehrimizde, sandıkta kazanamadıkları Belediye Başkanlığını algı operasyonları ile ele geçirme çabasında olanlara da sonuna kadar karşı duracağız! Seçime, sandığa saygıdan bahsedenlerin; algı operasyonları ile halkın iradesini hiçe saymalarına sessiz kalmayacağız! Belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan a yapılmaya çalışılan kumpas ve linç girişimlerine ve bu kentin huzurunun siyasi algı operasyonlarıyla bozulmasına yüksek sesle karşı çıkmaya devam edeceğiz!” denildi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    974