CHP Çan'da sular durulmuyor

26.01.2021         

CHP Çan İlçe Örgütü'nde sular durulmuyor. CHP Çan İlçe Başkanı Harun Arslan'ın başkanlık görevine genel merkezden alınan kararla son verildiği öğrenildi. Arslan'ın görevine son verildiğini duyuran isimse disiplin soruşturması nedeni ile görevinden istifa eden ve üyelik başvurusu kabul edilmeyen CHP Çan eski İlçe Başkanı Ümran Aydın oldu.

CHP Çan İlçe Örgütünde sular durulmuyor. CHP Çan İlçe Başkanı Harun Arslan`ın görevinden alındığı haberi paylaşıldı. Paylaşımı yapanın CHP eski Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın olması ise dikkat çekti. Aydın, 2019 yılında Belediye Meclisi adaylarının belirlenmesi sürecinde, üzerinde uzlaşılan listeyi inisiyatif kullanarak değiştirerek seçim kurulana verdiği iddiası üzerinden, kesin ihraç istemi ile disipline verilmiş ve bu süreç devam ederken partiden istifa etmişti. Aydın, istifasının üzerinden geçen bir yıllık süreç sonunda tekrar partiye dönmek için başvuru yapmış, CİMER`e yaptığı şikayet gerekçe gösterilen Aydın`ın başvurusu kabul edilmemişti. 
 
CHP Çan İlçe Başkanı Harun Arslan`da CHP Genel Merkezi tarafından görevden alındı. Aslan, Çan Belediye Meclis toplantısında belediye meclis üyeleri ile birlikte, partisinin belediye başkanı Bülent Öz`ü protesto etmişti. Arslan`ın görevinden neden alındığı tam olarak bilinmezken, Ümran Aydın yaptığı paylaşımda; "Mevcut belediye başkanının desteklediği adaya rağmen Çan` daki CHP üyelerinin yüzde 65 oyunu alarak Çan İlçe Başkanlığı`na seçilen başkanımız Harun Arslan CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınmıştır. CHP Çan örgütü dimdik ayaktadır, görevinin başındadır. Seçimle bükemedikleri bileğimizi, kağıt üstünde almaya çalışanlar, partimize en büyük zararı vermektedir" ifadelerini kullandı.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale'nin iki patronu!
25.02.2021    5000
On Numara - Yusuf Eroğlu
22.02.2021    757