CHP Milletvekili Öz; "Şeker oyunu ortaya çıktı"

16.04.2018         

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Bülent Öz Şeker Fabrikaları'nın özelleştirilmesi ile ilgili açıklamada bulundu. Öz, özelleştirmelerle beraber Bakanlar Kurulu kararıyla Nişasta Bazlı Şekerde, Gümrük Vergisi kaldırması ile ilgili; "Bak şen şu tesadüfe, AKP'nin şeker oyunu ortaya çıktı" dedi.

 CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Bülent Öz, Şeker Fabrikaları’nın özelleştirilmesi ile ilgili açıklama yaptı.  Bakanlar Kurulu Kararı`yla Bosna Hersek`ten bu yıl ithal edilecek 20 bin ton NBŞ için gümrük vergisi kaldırıldığını belirten Öz, özelleştirmeler sonucunda hükümetin şeker açığını mısır şurubu yani ‘Nişasta Bazlı Şekerle’ kapatmaya çalıştığını iddia etti.  CHP’li Öz, açıklamasında; “Şeker Kurumu’nun AKP tarafından KHK ile kapatılması Milli ve Yerli olan Şeker Fabrikalarının satılması ile devam ediyor. Ne büyük tesadüftür ki, AKP Hükümeti Yerli ve Milli olan şeker sanayimizin eşsiz hammaddesi şeker pancarına vurduğu darbe yetmiyormuş gibi, oluşan üretim açığını mısır şurubu yani Nişasta Bazlı Şekerle kapatıyor” dedi.

  
“Milyonlarca üreticiye darbe vuruldu”
Yanlış politikalar ile milyonlarca şeker pancarı üreticisine darbe vurulduğunu ifade eden Öz; “Bakanlar Kurulu Kararı`yla Bosna Hersek`ten bu yıl ithal edilecek 20 bin ton NBŞ için gümrük vergisi kaldırıldı. NBŞ ile birlikte Türkiye`de yaygın olarak kullanılan ve sağlığa zararlı olduğu uyarıları yapılan suni balın ithalatının önünün açılması da başka bir detay. AKP’nin bu yanlış politikaları milyonlarca şeker pancarı üreticimize de yeni bir darbe vurmuştur. Yerli üreticimiz affetmez ve olağan ilk seçimde AKP’ye gerekli cevabı verecektir” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER