CHP'de kurultay hazırlıkları

11.08.2017         

CHP tarafından Gelibolu Yarımadası'nda yapılması planlanan Adalet Kurultayı için, dün keşif çalışmaları yapıldı. 26-29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek kurultayın, Eceabat Kocadere kamp alanında yapılacağı belirtildi.

 26-29 Ağustos tarihleri arasında Gelibolu Tarihi Yarımadası’nda gerçekleştirilecek olan Adalet Kurultayı için çalışmalar sürüyor. Dün CHP Genel başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, CHP İl Başkanı Nejat Önder, Eceabat ile Gelibolu CHP ilçe başkanları, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, Hanifi Araz ve İbrahim Can Ergun, Gelibolu Yarımadası’nda keşif çalışmaları gerçekleştirdi. Eceabat Kocadere kamp alanında yapılacak kurultay için, alanda plan ve programalar yapıldı.

 
“Adalet Anıtı yapılması düşünülüyor”
Kurultay için yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Yer netleşti. Adalet Kurultayı’nı Eceabat Kocadere köyü bölgesinde bulunan Kocadere kampında yapacağız. Etrafında yerleşim yeri bulunmuyor, tamamen doğal ve tarihi bir alanda kurultayımızı gerçekleştireceğiz.  Yerin gerekli tahsisi, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından yapılacak. Program 26’sı sabahı başlıyor. 29’u akşamında ise sona erecek. Kurultay toplam dört gün sürecek. Yargıda adaletten, geçimde adalete, seçimde adaletten iş yaşamında adalete, her alanda adalet için paneller, toplantılar gerçekleştireceğiz. Çok farklı bir etkinlik yapılacak. Hepimiz dört gün boyunca kamp alanında kalacağız. Türkiye’nin adalete ihtiyacı olduğu çok önemli bir dönemdeyiz. Ve her şeyin adaletle mümkün olduğunu biliyoruz. Adaletin olmadığı bir ülkede kaos, kargaşa, huzursuzluk bitmez. Aş için, ekmek için, demokrasi ve özgürlük için adalete ihtiyacımız var. Onun çalışmalarına bugün başladık. Kurultay sırasında belki çok önemli bir adalet anıtı yapılacak sanatçılar tarafından. Başka etkinlikler de olacak. Kurultayımız her kesime açık olacak. Hukukçular, gazeteciler, sanatçılar ve adalet isteyen herkes bu etkinliğe davetlidir” dedi.
(Şebnem Özer)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER