CHP?li Erkek "Mart'ın sonu Bahar"

06.03.2019         

CHP Genel Sekreteri, Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin çalışmalarına hız kazandırdı. Erkek, hem seçim bölgesi Çanakkale?de hem de genel merkezi temsilen ülkenin birçok yerinde yurttaşlarla bir araya geliyor.

 CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinin yanında, Akif Hamzaçebi’nin istifasının ardından vekaletin yürüttüğü Genel Sekreterlik görevini de üstlenen Çanakkale Milletvekili Avukat Muharrem Erkek, yerel seçimler öncesi vatandaşlarla bir araya gelerek seçim çalışmalarını yürütüyor. Erkek, ülkenin dört bir yanında yapılan seçim çalışmalarında boy gösterirken, aynı zamanda CHP Genel Merkez’indeki etkinliklere de katılıyor. Erkek, yoğun seçim mesaisine rağmen, il il, ilçe ilçe, kahve kahve dolaşarak vatandaşlarla bir araya geliyor. Genel Sekreterlik görevi ile yoğun temposunu artıran Erkek, son iki haftada hem Çanakkale’de hem de kent dışında birçok temasta bulundu. Milletvekili Erkek, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin düzenlediği seçim çalışmalarını Çanakkale Yeni Sebze ve Meyve Toptancı Hali’ni ziyaret ederek sürdürdü. Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan ile birlikte yaptığı ziyarette hal esnafıyla sohbet etti. Erkek, seçim çalışmaları kapsamında CHP Geyikli Seçim Bürosu açılışına katılırken, CHP Ayvacık Belediye Başkan adayı Mesut Bayram, CHP Ayvacık İlçe Başkanı Metin Seren ile birlikte Ayvacık’ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşları da ziyaret etti, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti. Erkek, İsmet Paşa Mahallesi Seçim Bürosu açılışına katıldı. “Martın Sonu Bahar” diyen Erkek, 1 Nisan’dan sonra her şeyin daha güzel olacağını söyledi. Erkek, seçim çalışmalarına Türkiye Muhtarlar Birliği Çanakkale Şubesini ziyaret ederek sürdürdü. Erkek; “Muhtarlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Muhtarlarımızın yerelde demokrasinin gerçekleşmesi açısından ne derece önemli olduğunun farkındayız!” dedi. Dernek, oda ve STK ziyaretlerine de katılan Erkek, Cuma Pazarındaki esnaflarla da bir araya geldi. Alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Erkek, esnafların sorunlarını dinledi. Erkek, daha sonra CHP Çanakkale İl Başkanlığının düzenlediği ‘İyi Parti il Başkanlığı Ziyareti’ne katıldı. Belediye Başkanı Gökhan’ın da katıldığı ziyarette Erkek, birlik beraberlik vurgusu yaparak; “Hukuk devleti ve demokrasi mücadelemiz sürecek” dedi. Erkek, daha sonra Ezine’de araçla birlikte dereden geçmek isteyen dört gençten sonuncusu Barış Kurt’un cenaze törenine katıldı. Ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Erkek, Esenler Mahallesi Seçim Bürosu açılışına katıldı. Erkek; “Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek ve Mart’ın sonu bahar olacak” dedi. 

 
Erkek, seçim çalışmalarında tam gaz…
Seçim ziyaretlerini sürdüren CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, CNN Türk kanalındaki gazeteci Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk oldu. Gazeteci Hakan’ın sorularını yanıtlayan Erkek, ülke gündemi ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Erkek, programda “Ben varsam parti var anlayışı” ve “aday gösterilmeyince başka partiden aday olmaya çalışmak doğru bir anlayış değil”, “Yeni parti kuracakları ihanetle suçlamak, hemen hain ilan etmek, dış güçlere bağlamak yanlış bir politika”, “Her şeyi dış güçlere bağlarsanız, basiretsiz bir iktidar var demektir”, “Tarladaki yangını söndürmeden, mutfaktaki yangını söndüremezsiniz!” gibi konu başlıkları ile düşüncelerini aktardı. Milletvekili Erkek, CHP İstanbul Milletvekili ve Anayasa Hukuku Hocası Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun duruşmasına katıldı. Ankara Adliyesi`nde yapılan duruşma ile ilgili Erkek; “Düşüncesini açıkladığı için akademisyenlerin yargılanması nasıl bir çılgınlıktır. Anayasada güvence altına alınmış ‘ifade özgürlüğü’ yok ediliyor. Unutulmasın ki adaletin olmadığı yerde huzur ve kalkınma gibi aş ve iş de olmaz” dedi. Erkek, 27 Şubat Çarşamba günü Halk TV`de Semra Topçu ile Güne Başlarken programına konuk oldu ve ekonomik krizin nedenlerine değindi. Erkek; “Ekonomik krizin üstünü örtmek için beka tartışması açıyorlar!” dedi. Erkek, daha sonra CHP PM üyesi Eren Erdemin duruşmasına katıldı. 29 Şubat günü yapılan duruşma hakkında Erkek;  “Suçsuz bir insan, Parti Meclisi üyemiz Eren Erdem 244 gündür cezaevinde. Ve biz ‘Eren Erdeme Özgürlük’ demeye, onun yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Ankara’daki mesaisinin ardından tekrar Çanakkale’ye gelen Erkek, CHP Çan Seçim Bürosu açılışına katıldı. CHP Çan Belediye Başkan adayı Bülent Öz’ün aday ve proje tanıtım toplantısı ile ilgili Erkek; “1 Nisan sabahı Çan ilçemiz Bülent Öz ile halkçı belediyecilikle tanışacak” dedi. Erkek, Çan Seçim Bürosu açılışının arından Çanlı vatandaşlarla bir araya geldi. Erkek, kent merkezi’nde Belediye Başkanı Gökhan ile birlikte Çanakkale Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ziyaretine katıldı. Erkek, daha sonra Gelibolu Seçim Bürosu açılışındaydı. Açılış ile ilgili Erkek; “Başarılı Belediye Başkanımız, değerli ağabeyim Mustafa Özacar halkçı belediyeciliği yeni dönemde de sürdürmeye kararlı” dedi. 
(Seçkin Sağlam-Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER