CHP'li Erkek'ten sert tepki

15.06.2017         

Gazeteciler Erdem Gül, Can Dündar ve CHP`li Enis Berberoğlu`nun mühimmat yüklü MİT TIR`ları haberleri nedeniyle yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme rafından Berberoğlu'na 25 yıl hapis cezası verilerek tutuklanmasına karar verildi. Davayı yerinde izleyen CHP Milletvekili Av. Muharrem Erkek; "Bu karar son derece ağır haksız ve adaletsiz bir karardır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık bir Hukuk Devleti değildir. " dedi.

Gazeteciler Erdem Gül, Can Dündar ve CHP`li Enis Berberoğlu`nun mühimmat yüklü MİT TIR`ları haberleri nedeniyle açılan dava dün 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davada, mahkeme tarafından Berberoğlu’na 25 yıl hapis cezası verilerek tutuklanmasına karar verildi. Aynı zamanda Gül ve Dündar`ın örgüte üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme suçu yönünden dosyaları ayrıldı.

 
Karara tepki geldi
CHP Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek’inde katıldığı dava diğer CHP’li Milletvekilleri tarafından da izlendi. Dava bitimini ardından tepkiler gecikmedi. Erkek ve diğer vekiller Berberoğlu’nun götürüldüğü polis karakoluna gitti. Dava sonucu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Milletvekili Erkek; “Bu hukuksuzlukların ve haksızlıkların hesabı sorulacaktır” dedi. Açıklamasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık bir Hukuk Devleti’ değildir diyen Erkek; “Bu karar bir ‘Hukuksuzluk ve Adaletsizliktir’. Çünkü direnen, mücadele eden, ‘Demokrasi ve Hukuk Devleti’ için toplum ile beraber mücadele eden bir CHP var. Bütün muhalefeti boğmak istiyorlar ama bunu asla başaramayacaklar. Bu karar son derece ağır haksız ve adaletsiz bir karardır. Adaletin olmadığı bir ülkede de maalesef ne huzur, ne barış, ne kalkınma, ne demokrasi, ne eşitlik, ne hukuk, ne özgürlük olur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık bir Hukuk Devleti değildir. FETÖ’nün kendi içerisinde ki güçlü siyasi ayağını temizleyemeyenler CHP’yi, FETÖ ile ilişkilendirme çabası içerisindeler. Bu beyhude bir çabadır. Adalet mutlaka er geç tecelli edecektir. Bu hukuksuzlukların, haksızlıkların hesabı da mutlak sorulacaktır” dedi.      
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER