CHP, partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı

15.08.2019         

Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi partiler, parti içi bayramlaşmalarını gerçekleştirdiler. CHP İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Bayramlaşma kapsamında konuşma yapan İl Başkanı Güneşhan; "Kazdağları mücadelemiz, arama faaliyetleri tamamen duruncaya kadar devam edecek" dedi.

 CHP Çanakkale İl Teşkilatı, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi. Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen bayramlaşma programına CHP YDK Üyesi Serdar Soydan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Bayramlaşma programı kapsamında konuşma yapan İl Başkanı Güneşhan, bayramların İslam aleminde kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yaşandığı günler olduğunu söyledi. Güneşhan, ancak bugünlerde İslam ülkelerinde savaş, yolsuzluk ve hukuksuzlukların yaşandığını ifade etti. Türkiye’de de 17 yıldır devam eden AKP iktidarında her geçen gün işsizliğin, yolsuzluğun ve hukuksuzluğun arttığını söyledi. Özellikle Kazdağları’nda yaşanan ağaç katliamı ve altın madeni faaliyetlerine değinen Güneşhan; “Bugün Kazdağları’mızda Su ve Vicdan Nöbeti tutan yüzlerce arkadaşımız var. Bizler de oraya gidip gelerek, onlara destek olmaya çalışıyoruz. Nöbetimiz, Kazdağları mücadelemiz, yabancı şirketlerin oradan gitmesiyle birlikte arama faaliyetleri tamamen duruncaya kadar devam edecek” dedi. 

 
“İslam aleminde ve ülkemizde bayramı bayram tadından kutlayamıyoruz”
CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Bayramlar, tüm İslam aleminde kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, dayanışmanın en yüksek oranda yaşandığı günlerdir. Bayramlarda küslükler ortadan kalkar. Bayramlarımızı birbirimizi ötekileştirmeden, kamplaştırmadan hep beraber huzur içerisinde geçireceğimiz günler olmalıdır. Fakat maalesef son yıllarda gerek İslam aleminde, gerekse ülkemizde bayramı bayram tadından kutlayamıyoruz. Özellikle İslam aleminde savaşların ardı arkası kesilmiyor. Yolsuzluklar, hukuksuzluklar İslam ülkelerinde almış başını gidiyor. İslam ülkelerinde Müslüman kardeşlerimiz, kendi ülkelerinde insan gibi yaşam imkanı bulamadığı için maalesef kendi memleketlerini terk etmek zorunda kalıyorlar. Ülkemizde de 17 yıllık AKP iktidarı döneminde her geçen gün şartlarımız çok daha kötü gitmekte. İşsizlik, alabildiğince yükselmekte, yolsuzluk, hukuksuzluk almış başını gidiyor. Fakat buna 31 Mart’ta başlayan bahar rüzgarı ile birlikte ‘dur’ diyeceğiz. Çanakkale’de bu bayramı daha da üzüntü içerisinde geçiriyoruz, yüreğimiz kan ağlıyor. Kazdağları’mız elden gidiyor, Kazdağları’mız bizim havamız, suyumuz, toprağımız. Biz, Kazdağları sayesinde ayakta durabiliyoruz. Yani Kazdağları, bizim her şeyimiz. Kazdağları’mızı elimizden almak istiyorlar ama biz buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bugün Kazdağları’mızda Su ve Vicdan Nöbeti tutan yüzlerce arkadaşımız var. Bizler de oraya gidip gelerek, onlara destek olmaya çalışıyoruz. Nöbetimiz, Kazdağları mücadelemiz, yabancı şirketlerin oradan gitmesiyle birlikte arama faaliyetleri tamamen duruncaya kadar devam edecek. Çünkü Kazdağları, sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli tabiat varlıklarının başında gelmekte. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde bu mücadelemiz aynı şekilde devam edecek” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER