ÇOMÜ Rektörlüğü'nden 'Firuze' açıklaması

10.10.2018         

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğü tarafından Çanakkale kamuoyunda ?Firuze? kod adıyla bilinen Kerem İriç'in, ÇOMÜ Medya Merkezi Koordinatörlüğüne getirildiği haberlerinin doğruyu yansıtmadığına yönelik açıklama yapıldı. İriç'in medya Koordinatörlüğüne getirildiği haberleri, Çanakkale kamuoyunda tepki toplamıştı.

 ÇOMÜ Medya Merkezi Koordinatörlüğüne, ‘Firuze’ takma adıyla tanınan Kerem İriç’in getirildiği haberleri basında yer almış, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konuyu Belediye Meclis toplantısında gündeme alarak tepki göstermişti. ÇOMÜ Rektörlüğü tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı.  Yapılan açıklamada; “6 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen Çanakkale Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’ın Üniversitemiz ile ilgili olarak yaptığı ve yerel basına da yansıyan konuşmasına ilişkin olarak, kamuoyuna aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Sayın Başkan konuşmasında, Üniversitemiz Medya Merkezi Koordinatörlüğüne yerel bir gazetecinin atandığı iddiasını tekrar dile getirmiştir. Bu asılsız dedikodu ile ilgili olarak Üniversitemiz internet sayfasından bir açıklama yapılarak konu daha öncesinde aydınlatılmıştı. Bu açıklamada; ‘Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, bir kamu üniversitesidir ve üniversitemizde kadrosu bulunmayan ya da bir başka devlet kurumundan Üniversitemize görevlendirilmeyen kişiler, üniversitemizin herhangi bir birimine görevlendirilemez ya da yönetim görevi yürütemez. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Medya Merkezi Koordinatörlüğü’nü de Üniversitemiz kadrosunda bulunan Uğur Karabulut yürütmektedir, denilmiştir’ ifadelerine yer verildi. 

Açıklamada; “Bu konunun Belediye Meclis Toplantısı’nda tekrar gündeme getirilmesi, Sayın Belediye Başkanı’nın Üniversitemiz hakkında sistematik bir şekilde yanlış bilgilendirildiğini göstermektedir. Özellikle de, bünyemizden FETÖ bağlantılı unsurların temizlendiği bir aşamada, Sayın Başkan’ın Üniversitemizin ismini FETÖ polemiklerinde kullanması, en iyi ihtimalle bu kasıtlı yanlış bilgilendirmenin bir sonucu olabilir. Üniversitemiz, 53 bini aşkın öğrencisi, 4 bine yakın çalışanı ile hem Çanakkale’ye hem de bilim dünyasına değerli katkılar sunma yönünde başarılı çalışmalar yürütmektedir. Üniversite Yönetimi’nin Çanakkale Belediyesi’nden beklentisi, Üniversitemizin asılsız siyasi polemiklere bulaştırılması ya da basın ve basın mensupları ile ilgili sorunların Üniversitemiz üzerinden hesaplaşarak çözülmeye çalışılması değil, Çanakkale’nin Üniversitesi olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne daha fazla katkı sağlama gayreti göstermesidir” denildi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER