ÇTB Başkanı Üzen "El birliği ile Çanakkale için çalışacağız.."

02.04.2019         

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonuçlarını ile ilgili değerlendirmede bulundu. ÇTB Başkanı Üzen, kazananları tebrik ederken; "Çanakkale iş dünyası olarak, el birliği ile daha çok üretmek, daha fazla yatırım, istihdam ve ihracat için çalışacağız" dedi.

 Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, 31 Mart yerel seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu. Bundan sonra Türkiye`nin ilk gündem maddesinin ‘ekonomi’ olması gerektiğini söyleyen Üzen, ekonomik yönde atılacak çok adım, yapılacak çok işi olduğunu ifade etti. Konuşmasında, seçim sonucunda kazanan adayları tek tek tebrik eden ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Üzen; “Bu dönemin yöneticileri olarak seçimleri geride bırakıp, birlikte çalışarak, işbirlikleri yaparak Çanakkale’mizi çok daha iyi yerlere getirmenin mücadelesini vereceğiz. Çanakkale son yıllarda kamu, yerel yönetimler, sivil toplum ve iş dünyasının uyum içerisinde çalıştığı bir kent kimliğine kavuştu. Ortak akıl anlayışla önümüzdeki dönemde de yerel yönetimlerimizle birlikte şehrimizin ekonomik, doğal, tarihi ve kültürel açıdan sürdürülebilir gelişimini sağlayarak, Çanakkale’mizi ulusal ve uluslararası alanda önemli bir marka şehir haline getirmek için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Çanakkale iş dünyası olarak, el birliği ile daha çok üretmek, daha fazla yatırım, istihdam ve ihracat için çalışacağız” dedi.

 
“Çanakkale, iş dünyasının uyum içerisinde çalıştığı bir kent kimliğine kavuştu”
Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen; “Artık bir an önce seçim atmosferinden sıyrılıp yapısal reformlara ve ekonomimizdeki nitelikli dönüşümü gerçekleştirmeye odaklanmalıyız. Halkımızın büyük bir çoğunluğu sandığa gitmiş ve demokratik haklarını kullanmıştır. Milli iradenin güçlü tezahürü ile birlikte ortaya çıkan neticenin hayırlı olmasını diliyor, Çanakkale Ticaret Borsası olarak seçilen tüm başkanlara ve yöneticilere başarılar diliyorum. Her zaman ifade ettiğimiz üzere bundan sonra Türkiye`nin ilk gündem maddesi ekonomi olmalı. Zira ekonomide atılacak çok adım, yapılacak çok işimiz var. Bu dönemi, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. Türkiye, bu dönemde enerjisini dönüşüm süreci ve yapısal reformlarla yatırımlara, katma değerli üretime, istihdama ve ihracata harcamalı. Çanakkale ekonomik yönden geçmiş dönemde ki kazanımları ile birlikte önümüzdeki dönemde dinamiklerini koruyacak ve diğer illere göre çok daha hızlı gelişecektir. Bu dönemin yöneticileri olarak seçimleri geride bırakıp, birlikte çalışarak, işbirlikleri yaparak Çanakkale’mizi çok daha iyi yerlere getirmenin mücadelesini vereceğiz. Çanakkale son yıllarda kamu, yerel yönetimler, sivil toplum ve iş dünyasının uyum içerisinde çalıştığı bir kent kimliğine kavuştu. Ortak akıl anlayışla önümüzdeki dönemde de yerel yönetimlerimizle birlikte şehrimizin ekonomik, doğal, tarihi ve kültürel açıdan sürdürülebilir gelişimini sağlayarak, Çanakkale’mizi ulusal ve uluslararası alanda önemli bir marka şehir haline getirmek için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Çanakkale iş dünyası olarak, el birliği ile daha çok üretmek, daha fazla yatırım, istihdam ve ihracat için çalışacağız” dedi.
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER