ÇTSO'dan 'Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti' sergisi

21.09.2022         

Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ÇTSO Çanakkale Evi'nde "Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti" sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ÇTSO Çanakkale Evi`nde "Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti" sergisi açıldı. Serginin açılışında, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yrd. Özgül Özkan Yavuz, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Baro Başkanı Soner Aydın, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ersin Kahraman ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tennioğlu, Meclis üyeleri Armağan Aydeğer, Ersin Vural, Kanber Koç, Mustafa Uzkuç ve Recep Yılmaz, Komite üyeleri, Çanakkale İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Birce Bilici Şimşek, Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Didem Güner, Kurul üyeleri Arzu Bendeş, Gülçin Semizoğlu İnci Tuna Bayram ve Saniye Öfekler Elmas, ÇTSO Dış İlişkiler Sorumlusu Mehtap Balcı Göynüer ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi de katıldı.
"Şehrimizin turizmine, kültürüne ve sanatına çok ciddi katkılar sağlayacak"
T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yrd. Özgül Özkan Yavuz tarafından açılışı gerçekleştirilen "Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti" sergisi hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Kahraman; "Odamız, İlimizin ekonomisine, kültürüne, sanatına ve tarihine kısacası tüm ortak değerlerimize destek veren faaliyetlerine devam ediyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız uhdesinde 16-25 Eylül tarihlerinde Çanakkale`de gerçekleştirilecek "Troya Kültür Yolu Festivali" birbirinden zengin içerikleriyle şehrimizin turizmine, kültürüne ve sanatına çok ciddi katkılar sağlayacak. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de bu etkinlikte ÇTSO Çanakkale Evinde açtığımız "Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti" sergisi ile yer alıyoruz. Sergimizin açılışına katılarak bizleri onurlandıran T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yrd. Özgül Özkan Yavuz, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu`na ve etkinliğin İlimize gelmesinde büyük emek ve mesai harcayan Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir başta olmak tüm değerli bürokratlarımıza Yönetim Kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum" sözlerine yer verdi.
(Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER