ÇTSO Yönetim Kurulu üyesi Aydoğdu: "Ekonomik atılım bekliyoruz"

28.07.2017         

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Temmuz ayı olağan Meclis toplantısının ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldığı açıklandı. Açıklamada Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Murat Aydoğdu tarafından önümüzdeki günlerde ekonomik bir atılım yapılacağının ifade edildiği belirtildi.

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Temmuz ayı olağan Meclis toplantısının ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldığı açıklandı. Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy tarafından yapılan açılış konuşmasında; “Değerli arkadaşlar, Öncelikle arka arkaya yaşanan deprem ve sel felaketlerinden dolayı geçmiş olsun diyorum. Can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz.15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü vesilesi ile de, vatan için can vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. İş dünyasının üzerindeki mali yük ve bürokrasi ne kadar hafiflerse ürünlerimizin katma değeri artacak,  bunun ekonomiye yansıması da o kadar fazla olacaktır. Her ne yaşanırsa yaşansın bir gerçek var ki, üretmeye devam ettiğimiz sürece sorunların üstesinden gelebiliriz” ifadeleri yer aldı. 

 
“Ekonomimiz toparlanacak”
Açılış konuşmasının ardından Yönetim Kurulu adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Murat Aydoğdu ekonomide en kısa zamanda atılım yapılacağını belirtilirken;  “Birlik ve beraberlik ile bu girişimden olumsuz etkilenen ekonomimizin en kısa zamanda toparlanarak atılım yapacağına inancımız sonsuzdur. Veriler de bu inancımızı destekliyor. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ailesine 2017 yılı başından bugüne kadar 346 üyemiz dahil oldu, 93 üyemiz çeşitli sebeplerden kaydını sildirdi. Ticaret Sicil Müdürlüğünde toplam 1247 tescil işlemi yapıldı. Haziran ayı Meclis toplantımızdan bugüne kadar ise 66 yeni üyemiz kayıt yaptırdı, 20 üyemiz de kaydını sildirdi.  Daha önce Vergi dairesine veya bankaya yatan harçlar 2017 yılı itibari ile Odamız tarafından tahsil edilmeye başlanmıştır. Odamızca yapılan toplam Harç Tahsilat Tutarı 25 Temmuz tarihi itibarı ile 652.632,25 TL’dir” dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER