Çanakkale 2018'e böyle girdi

02.01.2018         

Çanakkale 2018'e renkli görüntülerle girdi. Vatandaşlar yeni yılı kutlamak için meydanları ve sokakları doldururken, eğlence mekanlarında adım atacak yer kalmadı. İskele Meydanı'nda yüzlerce vatandaş 2018'e hep beraber geri sayımla merhaba derken, Kepez Belediyesi tarafından her yıl kurulan yılbaşı sokağında sabaha kadar eğlence hakimdi. Konserler ve eğlencelerle eğlenen Çanakkaleliler yeni umutlarla yeni yıla merhaba dedi.

 2018’i karşılamak için, binlerce vatandaş Çanakkale sokaklarını şenlik yerine çevirdi. Çanakkaleli vatandaşlar, barları doldurup taşırırken, meydanlar şenlik alanlarına döndü. Sokaklarda davul ve klarnet eşliğinde dans gençlere birçok Çanakkaleli vatandaş da dayanamayarak eşlik etti. Çanakkaleliler 2017’ye görkemli bir veda yaparken, 2018’i sokakta ve meydanlarda karşıladı. İskele Meydanı’nda toplanan yüzler vatandaş, 2018’i hep berber 10’dan geri sayarak karşıladı.  Kentin çeşitli sokakları şenlik yerine dönerken, üniversiteli gençler barlar sokağında çılgınlar gibi eğlendi. Bazı vatandaşlar ise yeni yıla evlerinde girerken yılın ilk saatlerinde soluğu sokaklarda aldı. Binlerce kentli yılbaşı akşamı,  barları, kafeleri ve sokakları doldurdu. Barlar sokağı diye tabir edilen Matbaa Sokak’ta adım atacak yer kalmazken, Çanakkale’nin tarihi Han’ı ise eğlence yeri oldu. Han’da toplanana yüzlerce genç sabaha kadar dans ederek şarkılar söyledi.

Kepez hep beraber merhaba dedi

Kepez Belediyesi tarafından her yıl kurulan Yılbaşı Sokağı görülmeye değerdi. Yüzlerce Kepezli vatandaş sokağı hınca hınç doldururken varillerle yakılan ateş başlarında şarkılar söylediler. Birçok sanatçının sahne aldığı Yılbaşı Sokağında vatandaşlar sabaha kadar eğlendi. 2018’e saniyeler kala hep beraber geri sayan Kepezliler, 2018’e harika bir havai fişek gösterisi ile girdiler. Kepezli vatandaşlar, 2018’e hüzünleri ve kederleri geride bırakma dilekleri ile yeni yıla hep beraber merhaba dediler. 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER