Çanakkale'de araçlar, 'zam' öncesi akaryakıt kuyruğunda

26.11.2021         

Akaryakıta gelen zam öncesinde, Çanakkale'de çok sayıda sürücü merkezdeki benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturdu. Sürücüler, bir hafta içinde gelen üç ayrı zamma tepki gösterdiler. Öte yandan yeni zamlar geleceği de ifade edildi.

Yükselen döviz kurlarına bağlı olarak, akaryakıta yapılan zamlar yürürlüğe girmeden önce benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluştu. 24 Kasım gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, benzinde 1.02 lira, motorinde 1.06 lira ve LPG`de 65 kuruş artış uygulandı. Çanakkale`de araç sürücüleri, zam uygulamasından önce akşam saatlerinde akar yakıt istasyonlarında benzen ve otogaz kuyruğuna girdi. Çok sayıda vatandaş, zamlı fiyattan benzin ve gaz almadan önce araçlarının akaryakıtlarını doldurdu. Vatandaşların son bir hafta içinde üçüncü kez uygulanan zamma tepki gösterdiler. Birkaç ay öncesine kadar benzinin neredeyse üçte bir fiyatına satılan LPG ile benzin arasındaki farkın iyice kapandığını dile getiren vatandaşlar, zamların vatandaşın belini iyice büktüğünü ifade ettiler. Akaryakıt ile birlikte temel ihtiyaç malzemelerine de yakında büyük bir zam olacağını tahmin ettiklerini söyleyen araç sürücüleri, "Vatandaş bu zamların altından nasıl kalkacak" dediler. 
Yeni zamlar yolda
Akaryakıt sektörü kaynakları 26 Kasım tarihinden geçerli olmak üzere benzin, motorin ve LPG otogaza yeni zam yapılacağını belirtti. Bloomberg HT`nin haberine göre; 26 Kasım tarihinden geçerli olmak üzere benzin, motorin ve LPG otogaza yeni zam yapılacak. Bloomberg HT`ye konuşan kaynaklar 26 Kasım Cuma gününden geçerli olmak üzere benzinde 46 kuruş, motorinde 43 kuruş ve LPG otogazda 25 kuruş fiyat artışı beklendiğini belirtti.
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER