Çanakkale'de okullar bugün başlıyor

22.11.2022         

Çanakkale Valiliği, kentte bir haftadır etkili olan kuvvetli lodosun kuvvetli fırtınaya döneceği uyarılarının ardından tüm özel ve devlet okullarının (dün) bir gün süreyle tatil edildiği açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çanakkale`de etkili olan kuvvetli lodosun, 20 Kasım önceki gece saatlerinden itibaren dün akşam (21 Kasım) saatlerine kadar il genelinde yer yer 90 km/sa üzeri hızda kuvvetli fırtınaya dönüşeceği uyarısı yaptı. Dün, yeni 21 Kasım Pazartesi günü okulları birg ün süreyle tatil etti. 
 
Hayatı olumsuz etkileyeceği ifade edilen kuvvetli fırtına nedeni ile Çanakkale Valiliği, bir dizi tedbir kararı aldı. İl Afet Müdahale Planı`nda görevli bulunan personele "hazır olun" talimatı veren Valilik, yurttaşlara yönelik ise fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulundu.
 
Okullar tatil, hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personel izinli
Çanakkale Valiliği`nden yapılan açıklamada ayrıca, fırtına nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin 21 Kasım tarihinde bir gün süreyle idari idari izinli sayılacağı ifade edildi. Açıklamada "Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarımızda 21 Kasım 2022 tarihinde bir gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verilmiştir" denildi.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Promosyon sorunu çözülüyor
23.11.2022    760