Çanakkale'deki ihraç sayısı 32

10.07.2018         

Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında son çıkarılan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. 701 sayılı KHK ile 8 bin 632 kamu personeli görevlerinden ihraç edilirken, Çanakkale?de toplam 32 kişi ihraç edildi.

 Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Resmi Gazete’de yayınlanan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 18 bin 632 personel kamudan ihraç edildi. Aynı KHK ile 148 kişi de kamudaki görevlerine iade edildi. Çanakkale’de ise görev yapan Diyanet, Asker, Mahalli idareler ve Ceza İnfaz Kurumlarından toplam 32 kişi ihraç edildi. Aynı KHK ile üç gazete bir televizyon kanalının yayın hayatına son verildi. 701 sayılı KHK ile Özgürlükçü Demokrasi, Welat, Halkın Nabzı gazeteleri ile Avantaj TV ve 12 dernek kapatıldı.

 
Çanakkale’de 32 kamu personeli ihraç edildi…
Çanakkale Merkez ve ilçelerde görev yapan toplam 32 kamu personeli 701 sayılı KHK ile görevlerinden ihraç edildi. Çanakkale’de ihraç edilen Emniyet ve Askeri personellerin görev yaptıkları yerler, kaç emniyet personelinin ihraç edildiği ve rütbeli üst düzey askeri personel sayısı belirtilmiyor. Çanakkale’de görevlerinden ihraç edilenleri Diyanet İşleri 5, koruma memuru 3, 16 askeri personel, Mahalli İdareler Personeli 2, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 5 ve İl Sağlık müdürlüğünden 1 kişi şeklinde belirlendi. İhraç edilenler, ‘Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin mili güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olmakla" suçlandılar.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER