Çanakkale'nin markası; Dardanel

16.06.2020         

Son yıllarda artan performansı ile dikkat çeken Dardanel, uluslararası marke değerlendirme kuruluşlarından Brand Finance'in araştırmasında da ön plana çıktı. "Türkiye'nin En Değerli Markaları" araştırmasında üç sıra yükselen Dardanel, gıda markaları içinde 8'inci sırada yer aldı. Dardanel, doğduğu topraklar olan Çanakkale'nin de en değerli markası oldu.

 

 "Türkiye`nin En Değerli Markaları” araştırmasının 2020 sonuçları açıklandı.

Dünyanın önde gelen marka değerleme kuruluşlarından Brand Finance tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye`nin en değerli 100 markasının toplam değeri bu yıl geçtiğimiz yıla göre göre yüzde 24 artarak 24,6 milyar dolara ulaştı. Listedeki sıralamalarda da önemli değişiklikler yaşanırken, 30 şirket, 2020 yılında sıralamasını yükseltmeyi başardı. Bu şirketlerden biri de son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla gerek finansal performansını gerekse marka değerini önemli ölçüde artıran Dardanel oldu. “Türkiye’nin En Değerli Markaları” arasında geçtiğimiz yıla göre 3 basamak yükselerek 80’inci sıraya yerleşen Dardanel, gıda firmaları arasında yapılan değerlendirmede de 8’inci sırada yer aldı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dardanel İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen, şirket olarak son yıllarda önemli bir atılım içerisinde bulunduklarının altını çizerken, “Bu performansımız geçtiğimiz ay içinde açıkladığımız birinci çeyrek bilançomuza da yansıdı. Dardanel olarak 2020 yılının ilk 3 ayında tarihimizin en iyi çeyrek rakamlarına ulaştık. Bunun arkasında yatan en önemli unsur da Dardanel markasına olan inancımız ve bitmek bilmeyen yatırım tutkumuz. Önümüzdeki dönemde de bu yatırımlarımızı sürdürecek; yurt içi ve yurt dışında hayata geçireceğimiz yeni projelerle Dardanel’in sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli gıda firmaları arasında yer almasını sağlayacağız. Hedefimiz kısa bir süre içinde Dardanel’i dünya su ürünleri sektörünün en büyük 3 oyuncusundan biri yapmak” dedi.

 

Önen; “İstihdamımızı daha da artıracağız”

Brand Finance tarafından yapılan araştırmaya göre, Dardanel’in Çanakkale’nin en değerli markası olduğunu da sözlerine ekleyen Mehmet Önen, “Bu da bizim için büyük bir gurur, büyük bir mutluluk. Bundan 36 yıl önce Çanakkale’de doğmuş bir marka olarak bu topraklara olan sorumluluğumuzun farkındayız. Biz Çanakkale’de doğduk, Çanakkale’de büyüdük. Şehrimizin ekonomisine destek vermek; şehrimizin insanının kalkınmasına ön ayak olmak için bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da çalışmaya, üretmeye, istihdam sağlamaya devam edeceğiz. Bugün Dardanel’in Çanakkale tesislerinde çalışan yaklaşık 1.000 hemşerimizle birlikte yeni başarı hikayelerinin peşinde koşuyoruz. Yakın gelecekte hem şehrimizdeki istihdamımızı artıracak hem de Çanakkale’nin toplumsal kalkınmasına destek vermeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

(Atilla Akın)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Biga Masterları Güney'e
17.09.2020    953
Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    908