Çanakkale'nin yatırımlarına mercek tutuldu!

12.02.2020         

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, başkanlığında bir araya gelen vali yardımcıları ve kaymakamlar; ilçe, merkez ve köylerde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Hangi ilçede, köyde ve beldede, ne tür yatırımlar yapıldı, hangi yatırımlar devam ediyor ve proje aşamasında hangi yatırımların olduğu toplantıda ifade edildi. Çanakkale yatırımları dendiğinde, tabiki ilk sırayı 1915 Çanakkale Köprüsü ve Troya Müzesi aldı...

 Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, İl Özel İdaresi toplantı salonunda Kaymakamlarla bir araya geldi. Toplantıda; sahip olduğu tarihi, doğal, turistik, kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkan Çanakkale’ye yapılan yatırımlar görüşüldü. Vali Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcıları Celil Ateşoğlu, Ali Muhittin Varol, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir, Eceabat Kaymakamı Hasan Ongu, Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil Sezgin katıldı. 

 
Yatırımlar tek tek görüşüldü 
Çanakkale Valiliği’nden toplantı ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Toplantıda; Çanakkale’mize devletimiz tarafından yapılan ve ilimizin tarım, sanayi, turizm ve ekonomik gelişmişliğine büyük bir ivme kazandıran 18 Mart 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın temellerini attığı “1915 Çanakkale Köprüsü” başta olmak üzere, Troya Yılı’nda tamamlanarak 18 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açılışı yapılan, Avrupa’da Yılın En İyi Müzesi yarışmasında Finaline kalan Troya Müzesi, Alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam eden Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Çanakkale’yi bölgenin yazılım ve teknoloji üssü haline getirmek amacıyla kurulan Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) hizmet binası, Yapımı devam eden Çanakkale Yayın Kulesi ve Tesisleri, Çanakkale - Güzelyalı Sporcu Kamp Eğitim Merkezi, Çanakkale Merkez Kapalı Spor Salonu, Gazi Evi Rehabilitasyon Merkezi, Çanakkale - Ezine – Ayvacık - Küçükkuyu Yolu Tünelleri projesi, İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası,  Feribot İskeleleri, yenilenecek okullar ve ilçelerde devam eden proje ve yatırımlar değerlendirildi” dendi. 
 
Vali Tavlı’dan “Hızlanın talimatı”
Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada ayrıca, “Vali Orhan TAVLI, ilçelerde yapılan çalışmaların koordineli ve vatandaşların talepleri doğrultusunda hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi talimatı verdi. 2020 yılında da vatandaşlarımıza daha iyi hizmet götürmek için çok çalışmak gerektiğini ifade eden Vali Orhan Tavlı, Çanakkale’mize yapılan yatırımların Çanakkale için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak ilçe kaymakamlarına çalışmalarında başarılar diledi” dendi. 
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER