Çanakkale Belediyesi; "Bize ihbar gelmedi"

13.09.2018         

Çanakkale Belediyesi tarafından geçtiğimiz gün sosyal medyada yer alan ?bir apartmanın parsel bacasına ait arızalı kanal kapağının onarılmaması sonucu bir çocuğun düşerek yaralanmasına sebebiyet verdiği? haberlerine yanıt verildi. Açıklamada bozuk kapakla ilgili belediyeye herhangi bir arıza ihbarı gelmediği belirtilirken, kapağın onarıldığı açıklandı.

 Geçtiğimiz gün İsmet paşa Mahallesi’nde bir apartmanın parsel bacasına ait kapağın onarılmayarak üstünün kapatıldığı ve bozuk kapağa bir çocuğun düşerek yaralandığı haberleri sosyal medyada yer almıştı. Konu ile ilgili Çanakkale Belediyesi tarafından açıklama yapıldı.  Konu ile ilgili belediyeye herhangi bir ihbar gelmediği ve kapağın mahalle sakinlerince üstünün örtülerek kapatıldığı ifade edilen açıklamada; “Geçtiğimiz gün sosyal medyada yer alan ve bir çocuğun düşerek yaralanmasına sebebiyet verdiği söylenen bir apartmanın parsel bacasına ait kanal kapağına ilişkin belediyemize herhangi bir arıza ihbarında bulunulmamış, vatandaşlarca üzeri sunta ile kapatılmak suretiyle sağlıksız bir çözüm üretilmiştir. Sosyal medyada görülen ifadeler üzerine ekiplerimiz İsmetpaşa Mahallesi Refah Sokak`ta bulunan alana giderek gerekli tamiratları hemen yapmışlardır” denildi. 

 
“Minik Aras hastanede ziyaret edildi”
İlgili alanda düştüğü ve yaralandığı belirtilen miniğin belediye tarafından hastanede ziyareti gerçekleştirilerek ailesi ile görüşüldüğü belirtilen açıklamada;“Minik Aras ister belirtilen noktada ister başka bir alanda her nerede yaralanmış olursa olsun bizim kentimizin çocuğudur. Ailesi ile yapmış olduğumuz görüşmelerde de bunu ifade ederek yanlarında olduğumuzu belirttik. Yalnız gördük ki bu konuda medyada maalesef ‘belediye önlem almadı’, ‘aileyi aramadı’ gibi kamuoyunu doğru bilgilendirmeyen açıklamalar yer buldu. Çanakkale Belediyesi her zaman olduğu gibi bu konuda da gereğini yapmıştır” denildi.
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

İKİ ACI KAYIP..
10.07.2019    692