Çanakkale böyle izdiham görmedi!

08.10.2017         

Çanakkale'de TroyPark AVM'de yeni mağazasını açan Vatan Bilgisayar?ın açılışında, inanılmaz görüntüler ortaya çıktı. 1 TL'lik kampanyalı ürünleri almak isteyen vatandaşlar birbirini ezdi, izdiham nedeni ile AVM'nin kapısı kırıldı.

 TroyPark AVM’de açılışı yapılan Vatan Bilgisayar’da, kampanyalı ürünler nedeniyle izdiham oluştu. 1 TL’den başlayan teknolojik ürünleri almak isteyen vatandaşlar, dün sabah erken saatlerde AVM önünde sıra oluşturmaya başladı. Saat 10.00’da açılışı yapılacak mağaza için kapının önünde bekleyen vatandaşların sayısı zamanla iki bine kadar ulaştı. Açılış saatinde organizasyonda yaşanan eksiklikler nedeniyle vatandaşlar izdiham yaşanacak şekilde kapılara akın etti. AVM’nin giriş kapısı ağırlığa dayanamayarak kırıldı. Zaman zaman vatandaşlar ezilme tehlikesi yaşadı. Vatan Bilgisayar’da çalışan kasiyerler, insan selinin oluştuğu açılışta masaların üstüne çıkarak müşterilerine hizmet verebildi. Yoğunluk nedeniyle Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğünden Çevik Kuvvet ekipleri TroyPark AVM içerisinde ve dışında önlemler aldı.

“Çanakkale halkına biraz daha yaklaşmış olduk”

Öte yandan açılışta bir açıklama yapan Vatan Bilgisayar Genel Müdürü ünlü işadamı Hasan Vatan; ”Mağaza açılışında yaşanan izdihamı Türkiye’nin bir çok yerinde görüyoruz. Çanakkale’de daha önce bulunduğumuz mağaza biraz şehir merkezine uzaktı. Böylece Çanakkale halkına biraz daha yaklaşmış olduk” dedi.
(Şebnem Özer) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER