Çanakkale'de 39 kişi daha ihraç edildi

17.07.2017         

15 Temmuz sonrası uygulanan OHAL kapsamında çıkartılan 692 sayılı KHK ile Türkiye'de Yayınlanan yeni KHK ile 7563 kişi ihraç edildi. Çanakkale'de 39 kişi daha görevinden alınırken, görevlerinden ihraç edilenlerin görev aldıkları kurumlar ve isim listesi de Resmi Gazetede yayınlandı.

15 Temmuz sonrası uygulanan OHAL kapsamında çıkartılan 692 sayılı KHK ile Türkiye’de Yayınlanan yeni KHK ile 7563 kişi ihraç edildi. Çanakkale’de 39 kişi daha görevinden alınırken, görevlerinden ihraç edilenlerin görev aldıkları kurumlar ve isim listesi de Resmi Gazetede yayınlandı. Görevinden ihraç edilenlerin büyük çoğunluğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMU) çalışanlarından oluşuyor. ÇOMÜ’deki görevinden 19 çalışan alınırken, 4’te askeri personel yer alıyor. 
İhraç edilen kişilerin bulunduğu kurumlar ve görev aldıkları pozisyonlar şu şekilde;
“Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden (ÇOMÜ) 2 Araştırma Görevlisi, 6 Yardımcı Doçent, 4 Öğretim Görevlisi, 3 doçent, 3 okutman, Çan’dan 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ), Yenice’den 1 imam, Bayramiç’ten 1 imam, Çanakkale E Tipi Ceza İnfaz Kurumu’ndan 1 öğretmen, Çanakkale Denetim Serbest Müdürlüğü’nden 1 sosyolog, Çan Kömür İşletmeleri’nden 1 işçi, 116 Jandarma Eğitim Komutanlığı’ndan 1 Üsteğmen, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’ndan 3 Astsubay Üstçavuş, Ayvacık Belediyesi’nden 1 birim müdürü,  Biga Belediyesi’nden 2 tekniker ve 1 tahsildar, Çan Belediyesi’nden 1 tekniker ve 1 tahsildar,  İl Özel İdare’den 1 mühendis, Bayramiç’ten 1 hemşire, Biga’dan 1 veri hazırlama memuru, Çan’dan 1 sağlık memuru ve Çanakkale Merkez’de 1 uzman tabip.” 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER