Çanakkale de bir ilk! "Dev Kadın ışıl ışıl"

07.05.2019         

Basketbol Ailesi, kent sporuna bir takım daha armağan etmenin mutluluğunu yaşıyor. Futbol'un ustalarından sonra Bayan Basketbol'da da Veteranlar Takımı kuruldu. Önemli turnuvalara katılmaya başladı..

 

Çanakkale’de spor olgusu her geçen gün ivme kazanmaya devam ediyor. Spor’da dostluk, kardeşlik ve centilmenlik öğelerinin benimsenmesiyle birlikte Çanakkale’de  35 yaş ve üstündeki erkek futbolcuların kurduğu Masterlar  takımlarına bu kez  “DEV KADIN” Bayanlar Basketbol Takımı eklendi.  Çanakkale Basketbol tarihine ``Dev Kadın`` Veteran takımı olarak geçtiler.  Önceki sezonlarda Çanakkale’de basketbol sporuna oyuncu bazında hizmet edip, katkı sağlayan ‘Dev Kadın’ takımı Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği 6.Balkan Turnuvasına katılarak, Çanakkale’yi başarıyla temsil etti. 

Varna, Xanthi, Haskova, Otuz Dokuz, Sırbistan K. Veteran takımları ile başabaş mücadele ederek, dört galibiyet ve bir mağlubiyet ile turnuvaya renk kattılar. Gazetemiz OLAY, Çanakkale ekibini oluşturan sporcuları kutlar, başarılarının devamını diler.
(Oya Koyuncu)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER