Çek elini ülkemden Amerika!...

14.07.2021         Değerli Okurlarım;

Bugünlerde yine ilginç işler oluyor. Bu Pervin Buldan ilginç bir çıkış yaptı.  Ne demek istiyor? Anlamazlıktan geliniyor. Aslında iktidar ne dediklerini çok iyi anlıyor. Pervin Buldan: "Kim bizimle ittifak yapacak ise açıkça söylesin, konuşsun, bilinsin" diyor. CHP açıkça destekleyemez… Sebebi İYİ Parti!... Çünkü orada, milliyetçi oylar kaçmasın diye gizli ittifakı kabul etmeyeceğiz, demek istediği apaçık ortada ama AKP bence yine anlaşıp açıkça  ilan eder. Çünkü MHP ipleri zaten kopardı. Devlet Bahçeli`nin açık desteği ile İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu`nun arkasındayız diyerek cumhur ittifakı bence yara almıştır. Su götürmez bir gerçek budur. Bu dağılan kalaşnikof silahlar, kaç yıldır dağıtılmış? Neden bu gün patlak veriyor? Bu Sedat Peker konuşmadan da biliniyordu. Şimdi vatandaşlar bunu iyice düşünmeli. Bu gün Nakşibendiler de çıktı ortaya. Orada Cumhurbaşkanının yine zor durumda bırakıldığını görüyoruz. Numan Kurtulmuş`un orada ne işi var? Velev ki gitti, orada protokol koltuğunun ne işi var? İlla da yapılacaksa bir spor salonunda yapılabilirdi!... Bu işler bilerek yapılıyor. İnsanlar bir birinden soğutulmaktadır. Gelelim Savunma Bakanımız Hulusi Akar`a; dün Yunanistan Savunma Bakanına: "Değerli meslektaşım"  dedi. Yunanların bize demedikleri kalmıyor, bizim liderlerimiz, bakanlarımız sürekli; kardeşim, dostum, değerli meslektaşım... Bunlar ülkemize hakaret ve kötü tavırları sanırım sadece ülkemize yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti, kimseye hesap vermez. Gerekirse hesap sorar. Bakın bu kadar güçlü NATO kaçtı Afganistan`dan. Çünkü orada petrol yok. Irak`tan neden çıkmıyorlar? Çünkü petrol var. Kuzey Irak`ta resmen üs kurdular. Ruslarla ya da Almanlarla anlaşmayacağımızı bilseler, İncirlik’ten bile giderler. Şimdi tekrar vurgulamakta fayda görüyorum. Milli Mutabakat Hükümetine ihtiyacımız var. Ülkemizin içine sürekli nifak sokuluyor. HDP’lilerin Amerika`da ne işleri vardı? Sizce Cumhurbaşkanı neden Diyarbakır`da zeytin dalı uzattı? Sizce normal mi bu davranışlar?

Her tarafından bakın lütfen, söylemler ve işaretler paralel devlet kurulmuş gibi. Sn. Cumhurbaşkanımızın haberi yok mu? Bundan haberi yoksa vahim, var ise daha vahim. Neden askerimiz, polisimiz, savcılarımız, hakimlerimiz, istihbaratımız var. Bu paralel yapılara ne gerek var? Tarikat ve cemaatleri gördük. Daha dün gibi meclisi bombaladılar. Yarın bu yapıların da yapmayacağını nereden biliyoruz? Sedat Peker düne kadar, iktidarların her pis işine koşturulmuş, bugün ne oldu durdurulamıyor? Bunlar da çoğalacak, azalmayacak. Dünya eski dünya değil. Menfaat, rant, gösteriş dünyası. Artık dünyadaki istihbarat örgütleri, ülkemizde cirit atıyorlar. Satılık adam da çok maalesef ki Sedat Peker hatırla mı kalıyor? Nerede, arkasında kim bilir hangi istihbarat örgütleri vardır. Cumhurbaşkanı yalnız bırakıldı bunu görüyoruz. Derhal Milli Mutabakat Hükümeti kurulmalı ve dış güçlere yumruğumuzu sıkmalıyız. Vatan elden giderse, bizim kabul ettiğimiz gibi kimse kabul etmez bizi. Irak mı?  Suriye mi? Suudiler mi? İran mı? Avrupa mı? Kimse bizi kabul etmez. Aklımızı başımıza alalım, başka Türkiye yok. O Türk dediğimiz Azerbaycan haricinde başka kardeşimiz yoktur. Hiç bir zaman da olmadılar. Kazak, Türkmen, Kırgız, Özbek, Tacik, ne zaman savaşımıza geldiler?

Değerli okurlarım, bunların hepsi içimden geçenler. Yıllanmış birikimler. Balkanlarda çok kan gördüm. Bosna sonra Kosova, bunun için diyorum gün birlik günüdür. Bütün partiler bizimdir. Ötekileştirme den bir birimizi, ülkemiz nasıl kurtulacak ise hengameler den öyle hareket edelim. Vatanı sevmek, kimsenin tekelinde değildir.


1178
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Onlar artık usta asker!
13.08.2022    583