Çelik "Muhtarlık, ek işim değil tek işim olacak"

05.12.2018         

Yaz aylarında kentlilerin ve tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği Güzelyalı da 31 Mart yerel seçimlerinde yeni muhtarını belirleyecek. Elif Çelik, Güzelyalı köyünün 'kadın elinden' geçmesi için Güzelyalı Muhtar adayı olacak. Gazetemiz Çanakkale OLAY'a kendisini tanıtan Çelik; "Güzelyalı'yı çok seviyorum. Muhtarlık, ek işim değil tek işim olacak" dedi

 Kentin yaz aylarında sıkça kullanılan yerleşim yerleri arasında olan Güzelyalı, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerinde muhtarını belirleyecek. Güzelyalı muhtarlığına aday olan Elif Çelik, Güzelyalı için önemli çalışmaları ve projeleri olduğunu söyledi. Çelik, Güzelyalı’yı çok sevdiğini ve Güzelyalı’ya, Güzelyalılı vatandaşlara hizmet etmek istediğini ifade etti. Gazetemiz Çanakkale OLAY’a açıklamada bulunan Çelik; “Siyaset yapmak için değil, Güzelyalı köyüne hizmet etmek için adayım. Gelişen, büyük nüfusa sahip olan bir Güzelyalı değil, zamana ayak uyduran, çağın gereksinimlerini karşılayan fakat bu güzel köyün özelliklerini de yok etmeyecek bir yönetim şekli vaat ediyorum” dedi. Güzelyalıların oylarını beklediğini söyleyen Çelik; “Bugüne kadar hiçbir zaman siyasi bir oluşum içerisinde yer almadım. Siyaset yapmak için değil, Güzelyalı köyüne hizmet etmek için aday oldum” dedi.

 “Güzelyalı’yı seviyorum ve Güzelyalı’ya hizmet etmek istiyorum”

Güzelyalı Muhtar Adayı Çelik; “Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Çanakkaleliyim. Güzelyalı’da muhtarlığın tam karşısında oturmaktayım. Güzelyalı’yı çok seviyorum, sevdiğim için de ‘Neden burada güzel hizmet olmasın?’ dedim.  Çevredeki tanıdıklarım ve arkadaşlarım da bana ‘Sen, burada güzel muhtarlık yaparsın, Güzelyalı’nın sorunlarını sen çözersin’ diyerek beni heveslendirdiler. İnsan ilişkileri konusunda iyi olduğum için bunu, uzun süredir söylüyorlar. Ben de Güzelyalı’yı sevdiğim ve güzel hizmetlerde bulunabileceğime inandığım için muhtar adayı olmaya karar verdim. Bunun yanı sıra Türkiye’de 31 bin 963 mahalle, 18 bin 329 köy olmak üzere toplam 50 bin 292 muhtar var. Bunların 2014 yerel seçimlerine göre, sadece yüzde 1,3’ü yani, 674’ü kadın.  Ben de kadınların da görevde daha fazla yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda da Güzelyalı muhtarlığına adaylığımı koydum. Bugüne kadar hiçbir zaman siyasi bir oluşum içerisinde yer almadım. Siyaset yapmak için değil, Güzelyalı köyüne hizmet etmek için aday oldum. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve Atatürk ilkelerine bağlı birisiyim. Eğer muhtar olursam tüm mesaimi Güzelyalı için harcayacağım. Muhtarlık, ek işim değil tek işim olacak. Ben Güzelyalılara gelişen, büyük nüfusa sahip olan bir Güzelyalı değil, zamana ayak uyduran, çağın gereksinimlerini karşılayan fakat bu güzel köyün özelliklerini de yok etmeyecek bir yönetim şekli vaat ediyorum” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER