Cennet Otoparkı için yıkım başladı

17.05.2017         

Çanakkale'nin ilk ve tek katlı otoparkı için yıkım çalışmaları başlatıldı. 5 bin 473 metrekarelik 2 parsel üzerine inşa edilecek olan Katlı Otopark projesinin kent içi trafik sorununu çözmesi bekleniyor.

 Merkezde İsmetpaşa Mahallesinde bulunan Cennet Otopark’ının yapılacağı alanda yıkım çalışmaları başladı. Eski cd ve dvd satıcılarının bulunduğu dükkânlar,  2017 Ocak ayında yapılan ihale ardından boşaltılmaya başlatılmıştı. Hafta sonu bu binalarda yıkım çalışması başlatıldı. Büyük bir kısmın yıkıldığı alanda çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanacağı belirtildi. Yıkım çalışmaları ardından ise Cennet Otopark’ı inşaatı için çalışmalara başlanacak. 

 
700 araçlık dev katlı otopark
Cennet Otoparkı’nda toplam 5 bin 473 metre karelik 2 parsel üzerine iki ayrı bina inşa edilecek. Bir tanesi alt katta 20 adet iş yeri ve üst katta da 107 adet ofis olmak üzere ve 700 araçlık otopark olmak üzere A blok olacak. Toplam otopark alanı da 19 bin 261 metrekare olacak. 100 metre karelik ofisler ve dükkânlar, 12 adet iş yeri zeminde ve 60 tane de ofis üst katlarda olmak üzere, toplam kapalı alan 27 bin 21 metre kare olacak. Diğer B blok adlandırılan ve ön tarafta, yani Atatürk Caddesi üzerinde kalan bina 8 bin 568 metrekare olacak. Burada da 47 tane ofis, 8 tane de iş yeri bulunacak. Yani toplam 2 blokta 20 tane zeminde iş yeri olacak ve 107 tane de ofis olacak. Cennet otoparkı, yap işlet devret modeli ile yapılacak. Otopark 120 ay, yani 10 yıllığına Kale Bayar İnşaat ve Yapı Malzemeleri Gıda Turizm İthalat İhracat Sanayi Tic. LTD Şti. tarafından işletilecek. Bunun karşılığında firma, belediyeye ilk başlangıçta aylık 10 bin TL artı KDV olmak üzere kira ödeyecek. İnşaat bitmeden önce yine aylık 6 bin TL kira ödeyecek. İnşaat bittikten sonra, otopark olarak işletilirken de 10 bin artı KDV kira ödeyecek. 10 yıl boyunca da kiralar TEFE, TÜFE oranında düzenlenecek. Zemin kattaki iş yerleri 8 ayda tamamlanacak. Binanın tamamı da 15 ayda bitirilmesi planlanıyor. 
(Şebnem Özer)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER