Ceylan; "Değişim, yerel yönetimlerden başlamalı"

27.11.2018         

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu 2019 yılı bütçe görüşmelerinin sona ermesi üzerine Çanakkale?ye geldi. Hafta sonu Çan, Biga ve Eceabat?ta temaslarda bulunan Ceylan, köy kıraathanelerini ziyaret etti. Partililerle temaslarda bulunan Ceylan, yaklaşan Yerel Seçimlerde kötü yönetimin verdiği zararların ortadan kaldırılması için değişimin, yerel yönetimlerden başlaması gerektiğini belirtti.

 CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, hafta sonu temaslarına Cumartesi günü Çan Çakılköy’den başladı. Çakılköy kıraathanesinde vatandaşlar ile sohbet eden Ceylan, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krize ilişkin CHP’nin çıkış yollarını anlattı. Çakılköy’den Çan Hurma Köyü’ne geçen Ceylan burada da kıraathanede vatandaşlar ile sohbet etti. Hurma Köylülerin yaşadığı sorunları dinleyen Ceylan, bütçe görüşmeleri hakkında da bilgi verdi. Hurma Köyü’nün ardından Durali ve Karakoca köylerini de ziyaret eden CHP’li Özgür Ceylan, buralarda köy kıraathaneleri ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi. Çanlılar’a Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi veren Ceylan, çiftçilerin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirdi. Çan halkına yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür eden CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, ziyaretlerine aralıksız devam edeceğini söyledi.

 
“Tarıma dayalı sanayi ve tarımsal üretim desteklenmeli”
Pazar günü ise Biga Şehir Stadında CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren ve Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş ile birlikte Adaspor - Çerkezköy maçını izleyen Özgür Ceylan, öğleden sonra da Eceabat’a geçti. CHP Eceabat İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkanı Gürol Aldıkaçtı ve partililere bir araya gelen Ceylan’ın buradaki gündemi ise yerel seçim oldu. Plan ve Bütçe çalışmaları hakkında kısa bir bilgi veren Ceylan, partililerin yerel seçim stratejileri ile ilgili görüşlerini aldı. Temaslarının ardından Ankara’ya geri dönen Ceylan’ın aday belirleme çalışmalarında bulunmak üzere Genel Merkez tarafından görevlendirildiği Hatay’a hareket ettiği öğrenildi.  Ceylan temasları sırasında Türkiye’nin iyi yönetilemediğine vurgu yaparak, ülkenin kıt kaynaklarının Yap – İşlet – Devret modeli ile ihaleler yandaşlara peşkeş çekildiğini, uygulanan tarım politikaları neticesinde ihracatçı olması gereken Türkiye’nin samanı bile ithal eder hale geldiğini söyledi. Ceylan tarım ürünlerinin tamamına yakınının ithal edilmeye başlandığını kaydederek, Türkiye’nin ve çiftçimizin ekonomik refahının daha fazla üretimden geçtiğini, tarıma dayalı sanayinin ve tarımsal üretimini desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Yaklaşan 30 Mart Yerel Seçimlerinde bu kötü yönetimin verdiği zararların ortadan kaldırılması için yerel yönetimlerden değişimin başlaması gerektiğini belirterek, bunun emarelerinin görüldüğünü ve iktidar cephesinin hızla kan kaybettiğini söyledi.
(Zeynel Yöner)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER