Çin 'cambaza bak' diyor, Afrika'yı Ortadoğu'yu işgal ediyor!

08.03.2022          Değerli Okurlarım; Sesimiz çok yere ulaşmıyor biliyorum ama yine de ne kadar uzağa ulaşır ise o kadar iyi olur. Paylaşırsa okurlarım, gittiği yere kadar gidecek. Bir kartopu atıyorum ve paylaşılır ise çığ gibi büyür, yıkar, geçer.

Çok düşünüyorum. Sizce biz dünyada yaşayan insanlar olarak seçtiğimiz devlet başkanlarının malı mıyız ya da kölesi miyiz? Acaba hata bizde mi? Bence bizde. Artık yeter diyelim tüm dünya. Bu denizde damla bile olmayan, insan kisvesine girmiş canavarlara dersini verelim. Bu tüm dünyada aynı anda olmalı. Dünyada bir tanrı var, bir kaç din var. Sonuçta bu dinler, tanrının emri ile insanlara tebliğ edilmiş. Bu dinler ve kitaplar tebliğ edilir iken şu ya da bu millete yollanmamış, bir ayrım yapın diye hiç inmemiş. Yol gösterin, hak, hukuk koruyun demiş. Ne yediği belirsiz kişiler, toplamı bir milyon bile olmayan bir kesim var. 8 milyar insanı top gibi koşturuyor. Bu nasıl bir düzendir ki insanlara bu kadar çileyi, eziyeti çektirebiliyor ve biz 8 milyar insan buna sessiz kalıyoruz. Aslında tüm dünyadaki insanlar 10 dakika durdukları yerde zıplasa dünyada depremler, tsunamiler olur. Yer yerinden oynar. Özellikle bu sosyal medya üzerinden bir günde organize olacak bir operasyon.

Değerli Okurlarım; 2 yıldır pandemi zaten dünyayı yıldırdı ve inanılmaz bir kaos yaşattı. Ne kadar doğruydu, yanlıştı Kovid 19 denen illet bilemem. Dünya bu salgını durduracağına, bir de savaş ortamı yarattı. Bu iktidar canavarları, inanın bunların hiç biri sizi ya da bizi düşündükleri için değil; bunlar iktidarda biraz daha kalabilmek, tarih kitaplarına geçebilmek, çaldıkları paraları kimseye hesap vermeden ölene kadar yemek, çocuklarını dokunulmaz yapabilmek için biz bunlara oy verenler, seçimlerin son gününe kadar lazım olan bir enstrümanız. Ondan sonra yokuz. Bir devlet ve başkanı, milleti varsa veya seviyorsa güçlüdür yoksa yok olmaya mahkûmdur.

Gelelim Putin’e… Bir kaç yıldır duyarız. Etrafındaki subay ve generallerin bile aşamadığı bir koruma ekibi var ve bunların çeçen Ramzan Kadirov’un ekibi olduğu söylenir. Mesela General Leonid İvaşev “Devlet yetersizliği, profesyonelliğin olmaması toplumun düzensizliği karşısında hiç bir ülke uzun süre yaşayamaz.” der.  Aslında mektupta açık bir şekilde askeri darbe sinyali veriyor. Putin bunların farkında olduğu için mi Ukrayna’yı vurdu? Bunun için mi dünyaya meydan okudu? Ben güçlüyüm mesajı mı veriyor? Halkı arkama alırım sandı ama sanırım daha önceki yazılarımda vurguladığım gi.i mayına bastı ve geri de çekilmeyecek. Geri çekilse darbeci subaylar ipini çekecek. Zaten Rusya halkı şuan dünyada düşman ilan edildi. Sebebi ise Putin’in arkasında durdukları için, seçtikleri için, savaşa karşı çıkmadıkları için. Bu sebepten Putin geri çekilemez. Ya Avrupa’yı yerle bir edecek ya da Rusya’yı 50 parçaya böldürecek. 

Gelelim Çin’e… Çin şuan Afrika’yı parsel parsel bölüyor yatırımlarla. Muhtemelen bir kaç yıla kadar Fransa’yı Afrika Kıtası’ndan silecek. Sömürgesi, uzun zamandır İran ellerine geçmiş vaziyette. Balkanlarda, Karadağ-Çin istilasında köprüler, otobanlar, tüneller yani Çin önce Kovid 19’la yayıldı dünyaya ve ellerindeki euro ve doları silahtan daha etkili kullanıyorlar. Yani Avrupa zor durumda Güney Amerika da. Mesela Venezuella’da 5 milyon Çinli vatandaş oldu. Diğer Güney Afrika ülkelerinde de farksız bir göç aldılar. Afrika ve Orta Doğu’yu da ele geçiriyorlar tek bir kurşun bile atmadan.

Dünyanın bu duruma düşmesi, devlet başkanları ve başbakanlarının eseri.

Bu sebepten dünya halkı birleşmez ise sonumuz çok yakın. Köle gibi kullanılmaya devam edileceğiz. Tüm dünya halkı olarak birleşmeliyiz.

Biz köle değiliz…


1441

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER