Cinayet belgelendi

08.09.2021         

Geçtiğimiz günlerde Esenler Mahallesi'nde Boncuk isminde bir köpeğin hayatını kaybetmesinin ardından, Boncuk'un ölümü ile ilgili rapor düzenlendi. "Zehirlenme" şüphesiyle olayın peşine düşen bir hayvansever, konuyu yargıya taşıdı; "Hayvanları acımasızca öldüren katiller yargılanıp cezalandırılmalı..."

Esenler Mahallesi`nde Vahit Tuna Anadolu Lisesi karşısındaki sitelere yakın alanda geçtiğimiz günlerde katledilen "Boncuk" isimli köpek herkesi üzmüştü. "Zehirlenme" şüphesi olan Boncuk`un, hayvanseverlerin olayın peşinin bırakmaması üzerine otopsisi yapıldı. Otopsinin ardından düzenlenen raporla, Boncuk`un ölümünün ardından "zehirlenme" olduğu kesinleşirken, İl Emniyet Müdürlüğü`nün olayı savcılığa taşıdığı öğrenildi. Olayın tanıkları, düzenlenen rapor ve diğer kanıtlar göz önüne alınarak, dava açıldığı ifade edildi. 
"Yargılanıp ceza almalı"
Olayın ardından hayvanseverler, Çanakkale gibi sokak hayvanları ile ilişkisini "can dostlar" tanımlaması üzerinden kuran bir kentte, son dönemde artan hayvan katliamlarının cezasız kalmaması gerektiğinin altını çizdi. Hayvanseverler, "Boncuk`un ölümü, bundan sonra katledilme tehlikesi altındaki tüm canlılar için bir başlangıç olmalı. Boncuk`u katleden kişi ye da kişiler bulunarak yargı önüne çıkarılıp ceza kanunları çerçevesinde gerekli cezaları almalıdır. Hiç kimsenin keyfi olarak bir canlı öldürme hakkı yoktur. Bu kentte, bu dünyada, sadece bizler, insanlar yaşamıyoruz. Tüm canlılara saygı, doğa ile birlikte uyum içinde yaşamak herkesin görevi olmalı. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız" dediler.
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER