Çobanoğlu; "Çocuklar, öğretmenlerini, ailelerini örnek alarak büyürler"

14.01.2019         

Ticaret Borsası İlkokulu sınıf öğretmeni Ahmet Onur Çobanoğlu, ilk kişisel resim sergisini Troya Park AVM'de açtı. Sergisi hakkında gazetemiz Çanakkale OLAY'a değerlendirmede bulunan Çobanoğlu, öğrencilerine örnek bir öğretmen olmak istediğini söyleyerek; "Bence her öğretmen, bilimsel, sanatsal, sportif faaliyetlerde öğrencilerine, örnek olabilmek için bu tip faaliyetlerde bulunmalıdırlar" dedi.

 Ticaret Borsası İlkokulu sınıf öğretmeni Ahmet Onur Çobanoğlu, ilk kişisel resim sergisini açtı. Öğretmen Çobanoğlu, sergiyi gezen çocukların ilgisini çekebilmek için manzara, kelebek, klasik otomobil ve doğa çalışmalarını gerçekleştirdi. Öğretmen Çobanoğlu, geçtiğimiz hafta sonu Troy Park AVM’de açtığı sergi hakkında gazetemiz Çanakkale OLAY’a değerlendirmede bulundu. Çobanoğlu, sadece öğrencilerine iyi bir öğretmen, örnek bir öğretmen olabilmek ve onların içindeki cevheri ortaya çıkarabilmek için 300 saatlik resim kursu ve sanat tarihi kursu aldığını söyledi. Bu çalışmaları tüm öğretmenlerin yapması gerektiğini, öğrencilerin ancak o zaman başarılı birer birey olabileceğini söyleyen öğretmen Çobanoğlu; “Bence her öğretmen, bilimsel, sanatsal, sportif faaliyetlerde kendi öğrencilerine, kendi çocuklarına, meslek arkadaşlarına, görev arkadaşlarına, örnek olabilmek için bu tip faaliyetlerde bulunmalıdırlar” dedi. 

“Çocuk en iyi, örnek alarak, rol model şekliyle öğrenebilir”

Ticaret Borsası İlkokulu sınıf öğretmeni Ahmet Onur Çobanoğlu; “Ben Çanakkale Ticaret Borsası ilkokulunda sınıf öğretmeniyim. Bir sınıf öğretmeni olarak, resimle, müzikle, sporla fakülte yıllarından itibaren iç içeyim. Kendimiz de ders esnasında öğrencilerimizle, resimler yapıyoruz, oyunlar oynuyoruz. Ben, çocuklara sadece ‘sporlar, müzikle, sanatla ilgilenin’ demenin yetmediğine inanıyorum. Çocuk en iyi, örnek alarak, rol model şekliyle öğrenebilir. Bu çocuklar, annelerini, babalarını, öğretmenlerini kendilerine model olarak alıyorlar. Ben de hafta sonu AVM’nin kalabalık bir zamanında resimlerimi sergilediğim zaman buraya velilerim, öğrencilerim gelip ‘öğretmenimiz de sanatla ilgileniyor’ demelerini istiyorum. Beni veya anne-babalarını örnek alıp, müziğe, sanata merakı olanların kendilerini göstermelerini, sanatla, sporla, müzikle ilgilenmelerini istiyorum. Bence her öğretmen, bilimsel, sanatsal, sportif faaliyetlerde kendi öğrencilerine, kendi çocuklarına, meslek arkadaşlarına, görev arkadaşlarına, örnek olabilmek için bu tip faaliyetlerde bulunmalıdırlar. Ben, yaklaşık 300 saatlik yağlıboya kursu aldım. Onunla birlikte sanat tarihi kursları aldım” dedi. (Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER