Çocuk Kültür Evi'ne yoğun ilgi

26.09.2018         

Ekim 2016 tarihinde hizmet vermeye başlayan ve kısa sürede içerisinde 1500 üye sayısına ulaşan Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi'nde 2018-2019 dönemi kayıtları, 25 Eylül Salı günü başladı. Kentliler, Kültür Evi'ne yoğun ilgi gösterirken, kayıt için gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdular.

 

Ekim 2016 tarihinde hizmet vermeye başlayan ve kısa sürede içerisinde 1500 üye sayısına ulaşan Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde 2018-2019 dönemi kayıtları, 25 Eylül Salı günü başladı. 5-15 yaş aralığındaki çocukları yıl boyunca danstan müziğe, robotikten dramaya, akıl oyunlarından plastik sanatlara, neşeli İngilizceden hareket atölyesine, interaktif kütüphane hizmetine kadar geniş bir atölye programı ve Masal Günleri, Film Günleri, Yazar Sanatçı Buluşmaları ve programa bu yıl eklenen Anadolu Masalları Kukla Gösterisi gibi etkinliklerle buluşturacak olan Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi,  bu yıl da çocukları eğlenceli bir sürece davet ediyor. 25-29 Eylültarihleri arasında gerçekleştirilecek atölye kayıtları için, çocukların öncelikle Çocuk Kültür Evi`ne üye olmaları gerekiyor. Üyelik işlemleri için ise çocuğun 1 adet vesikalık fotoğrafı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve velilerden birinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile Çocuk Kültür Evi`ne başvuruda bulunmak yeterli oluyor. Çocuk Kültür Evi bünyesinde çalışmalarını yürüten Çocuk Kültür Evi Korosu`nun 6 Ekim  tarihinde gerçekleşecek seçmelerine katılmak isteyen 8 yaş ve üstü çocukların da 25-29 Eylül  tarihleri arasında Çocuk Kültür Evi`ne başvurarak kayıt olmaları gerekiyor.

Vatandaşlar kayıt için uzun kuyruklar oluşturdular

Kentliler, Çocuk Kültür Evi kayırlarına yoğun ilgi gösterdiler. Çocuklarını 2018-2019 eğitim yılında kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar kayıt sırasında uzun kuyruklar oluşturdular. Vatandaşların yoğun ilgisi dolayısı ile Çocuk kültür Evi ikinci şubesinin açılacağı açıklanmıştı. İkinci Şube’nin Altın yıllar Yaşam Merkezi alanında önümüzdeki yıl hizmete gireceği belirtilmişti. 
(Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER