Cuma gününe kadar yağış var!

18.05.2017         

Çanakkale serin ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına girdi… Nisan aylarında kendisini göstermeyen yağışlar, Cuma gününe kadar etkili olacak.

 Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden elde edilen bilgilere göre, bölgemiz Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına girdi. Bu sebeple; Perşembe günü bölge genelinin, Cuma günü ise Çanakkale güneydoğusunun sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Dün başlayan yağışların, Perşembe günü İzmir`in (Merkez dahil) güneyinde, Aydın il genelinde ve Manisa`nın güney ve doğusunda yerel olarak kuvvetli (21-50kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın ise yarın ve Perşembe günü Balıkesir`in kuzeyi ile Çanakkale il genelinde kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği açıklandı. 

 
Hava sıcaklığı azalacak!..
Öte yandan hava sıcaklığının Perşembe günü bölgenin güneyinde 1 ila 3 °C daha azalarak normallerin altına düşeceği, Cuma günü ise batıdan başlayarak, hafta sonu bölge genelinde artacağı ve tekrar normallerin üzerine çıkacağı bekleniyor. 
(Şebnem Özer)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER