DİSK Emekli Sen ziyaretlerine devam ediyor; "Mağduriyetimiz ancak sendikalaşarak giderebiliriz"

11.08.2017         

DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi ziyaretlerine devam ediyor. Emekli Sen yönetici ve üyeleri Çarşamba günü CHP Kepez Belde Teşkilatını ziyaret ederek emeklilerin hakları için neden sendikalaşmaları gerektiğini anlattılar.

 DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi tarafından emeklilerin, sosyal ve siyasi hakları için neden sendikalaşmaları gerektiğini anlatmak amacı ile gerçekleştirdikleri STK ve parti ziyaretleri devam ediyor. Sendika yönetici ve üyeleri son olarak CHP Kepez Belde Teşkilatına ziyarette bulundular.  Sendika Şube Başkanı Hale Sargın Sarıcan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin gerçekleştirdiği ziyarette, CHP Kepez Belde Başkanı Birol Aslan ve Kepez Belde Teşkilatı üyeleri yer aldı. Sarıcan tarafından Toplu Sözleşme görüşmelerinde masada neden bir emekli sendikasının yer almadığı ifade edilirken, emekli mağduriyetlerinin giderilmesinin ancak bir konfederasyon ya da sendika ile mümkün olacağı açıklandı.  

Emeklilerin hakları için sendikalaşmaları gerektiğini ifade eden Sarıcan; “Katılımcılarla yapılan emeklilerin hak kayıpları ve toplu sözleşme görüşmelerinde, masada niçin emekli sendikası yok. Emeklilerin mağduriyetlerinin giderilmesi ancak tek çatı altında ve konfederasyona bağlı bir sendika ile mümkün olabilir. Emekliler olarak meşru zeminde mücadele için bugün tek adres DiSK Emekli Sen`dir. Bu nezaket ziyaretinde bize katkı sunan, başta CHP Belde Başkanımız Birol Aslan olmak üzere belde teşkilatındaki bütün arkadaşlara teşekkürlerimizi sunarız” dedi. 
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER