DÜNÜN İNSANI MI? BUGÜNÜN İNSANI MI? DAHA MUTLU

02.03.2015         İlk çağ, taş devri, maden devri, sanayi devrimi, teknoloji çağı derken bilgi çağını yaşıyoruz. Bir elimizde cep telefonu, bir yanımızda Iphone denen oyuncak, dünya elinizde, ne arkadaşa ne dosta ihtiyacınız var. Yemekten seyahate, sağlıktan eğlenceye ne ararsan tekmili birden. Bunlar insanda yeni arayışlar yaratıyor. Doyumsuzluk yaratıyor. Bir yanda mutluluk yaratırken diğer yanda gelirimiz yeterince olmayınca mutsuzluk yaratıyor. Geliri yüksek toplumlarda her varlığa sahip olmada ayrı bir mutsuzluk yaratıyor. İnsanlar uyuşturucu müptelası oluyor. Neresinden bakarsınız bakın sonuç değişmiyor. Dünyayı bir gözlülük sardı ki kimsenin gözü doymuyor.
                Eski çağlarda krallar, şahlar, padişahların yönettiği toplumlarda her canlı gibi insanın evvela karnını doyurmak, sonra barınmak, giyinmek ihtiyacını giderdi mi ondan mutlusu yokmuş. Birde üreme duygusunu tatmin edince tüm dünya onun olurmuş. Şimdiki çağda bencillik almış başını öyle bir gidiyor ki, en yakının anne, baba, kardeş, arkadaşını kaybediyorsun, iki damla gözyaşı dökmüyorsun, eski çağlarda gözyaşı şişeleri varmış geride kalanlar şişeleri gözyaşıyla doldururlarmış.
                Yakın zamana kadar bizim Türk toplumu, ev, cami, tarla, işyeri, kahve arasında gezinip dururdu, şimdi bir günde 3 ülke dolaşıyor, yine tatmin olamıyor, ne diyorsunuz hangi insan daha mutlu?
                Hoşçakalınız.

988

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun