Dara; "Yaklaşık bir yıldır satış yapmıyoruz"

12.04.2019         

Ekonomik kriz ile birlikte inşaat sektörünün durma noktasına gelmesi, her kesimi kötü etkiledi. Banka faizlerinin yüksek olmasıyla birlikte azalan konut talebi, emlak sektörünü de kötü etkiledi. Çanakkale Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Dara, inşaat ve emlak sektörünü gazetemiz Çanakkale OLAY?a değerlendirdi.

 Kentsel dönüşüm kapsamında her şehirde evlerin yeniden yapılanmasıyla birlikte, yeni yerleşim alanları kentlerin gözdesi haline geldi. Fakat 24 Haziran seçimleri ile birlikte yaz ayların itibariyle ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz, şehir yapılaşmalarının durmasına neden oldu. Kriz, başta inşaat ve emlak sektörü olmak üzere her sektörü derinden etkiledi. Çanakkale Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Dara, inşaat ve emlak sektörünü gazetemiz Çanakkale OLAY’a değerlendirdi. Ayrıca Kent Emlak işletmesi sahibi olan Dara, yaklaşık bir yıldır alışveriş yapmadığını söyledi. konut sektöründe talebin son derece düştüğünü söyleyen Dara; “Arkadaşlarımız koşturup, ayakta kalabilmek için bir şeyler yapıyorlar ama yoğun alışveriş yapıp kimsenin para kazandığını zannetmiyorum. Rastladığım emlakçı arkadaşlarıma da sorduğumda, herkes durumdan şikayetçi olduğunu söylüyor” dedi. 


“Yoğun alışveriş yapıp kimsenin para kazandığını zannetmiyorum”
Kent Emlak işletmesi sahibi ve Çanakkale Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Dara; “Konut fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadı. Yani biz, bir yıla yakın zamandır satış yapamıyoruz. Piyasanın hali ortada. Genç arkadaşlarımız koşturup, ayakta kalabilmek için bir şeyler yapıyorlar ama yoğun alışveriş yapıp kimsenin para kazandığını zannetmiyorum. Rastladığım emlakçı arkadaşlarıma da sorduğumda, herkes durumdan şikayetçi olduğunu söylüyor. Tabi her gün zam olması herkesi kötü etkiliyor. Kredi faizleri, akaryakıt zamları, mutfak ihtiyaçlarına gelen zamlar, temel tüketim maddelerine gelen zamlar herkesi bıktırmış durumda.  Daha doğrusu, insanlar zamların hızına yetişemiyor” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER