Demirören'in yanılgıları

10.08.2017         mail@canakkaleolay.com

"Türkiye, Çavuşesku'nun Romanyası'na döndü' diye ülkemizi aşağılayan 72 yaşındaki Rumen Teknik Adam Lucescu, kariyerli bunca yerli hoca dururken, ne yazık ki, Türk Milli Takımın başına geçirildi.

 

 Bu tercih, Türk Teknik Direktörlerle,  futbolun unsurlarının canını çok sıktı. Ama, becerisizliklerine bir yenisini ekleyen TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray’la girdiği ‘Hoca’ rekabet ve yarışında galip geldi. Sanki, Galatasaray Türk Takımı değilmiş gibi. Hadi diyelim, tercih bu şekilde kullanıldı. Ancak,  gariplikler bununla da sınırlı kalmadı. Yıldırım Demirören’in marifetleri devam etti. Peki, neler oldu?...

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in talimatıyla İspanya’ya giden Lucescu, Arda Turan’ın yeniden Ay-Yıldızlı takıma dönmesi için başarılı oyuncu ile yemekte bir araya geldi. ‘Aman’ dedi. ‘Milli Takımda kaybolan ahengi ve ekip ruhunu yeniden canlandıralım. Seni de aramızda görmek istiyoruz’  Arda ise, çok net olmasa da dönme sinyalleri verdi.  Şimdi diyeceksiniz ki, bunda ne var? Çok şey var! Uçakta gazeteci Bilal Meşe’ye fiili saldırıda bulunan Arda, yaptığı açıklamalarıyla hem Fatih Terim hem de Yıldırım Demirören’e hakaret etmedi mi! Sövmedi mi? Terbiye ve nezaket sınırlarını aşmadı mı? Peki, Terim ve Demirören’den özür diledi mi? Hayır, tam aksine ‘Pişman değilim. Yine olsa aynısını yaparım’ demedi mi?   Arda’nın Demirören’e gelip, özür dilemesi gerekmez mi ?, TFF Başkanı onurunu ayaklar altına alıp, Lucescu’yu ta İspanya’ya Arda’yı iknaya gönderiyor. Karısına, beşikteki çocuğuna küfür edilen Volkan Demirel ne olacak ? Yeniden Ulusal Takıma çağırılmayacak mı?  Acze bak, zaafa bak! ‘Ben yaptım oldu’ öyle mi. Vaktiyle Fatih Terim’in güdümünde hareket eden Yıldırım Demirören şimdi de Lucescu’nun disiplin ihlalleri ile karşı karşıya. Desenize bu spor aleminde ayaklar baş, başlar ayak olmuş. Yazık, Türk Futbolu uçurumun eşiğine gelmiş, gören yok. Samsun’da oynanan Süper Kupa maçında yine şiddete şahit olduk.  Sezon başlıyor. Yıldırım Demirören ve yönetiminde bu ligi sağlıklı şekilde götürebilecek kapasite yok. Türkiye’deki futbol Allah’a emanet ….

8191
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    681
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    611