Derbi gibi derbi..-Ali Çiftçi-

27.02.2019         

İki takım için de çok zorlu bir virajdı.

 Fenerbahçe puanlar alarak tehlikeli bölgeden bir an için kurtulmak isterken, Beşiktaş şampiyonluk ümitlerini devam ettirme hedefindeydi. Alınan sonuç,  Sarı Kanaryalar için fena değil, fakat Beşiktaşlılar için büyük kayıp. Artık şampiyonluk onlar için hayal. Bundan sonra amaçları, ikincilik için olacaktır. Böyle önemli bir müsabakada,  hem de ilk yarı üç farkı yakalamış bir takımın,  sahadan bir puanla ayrılması,  bu seviyedeki bir takım için kabul edilebilir bir sonuç değildir.   

Sonuca bakarsak, attığım başlık uygun, ancak oynanan oyun için aynı değer yargısında bulunamıyorum. Beşiktaş için ilk yarı ile ikinci yarı arasındaki büyük fark,  anlaşılır gibi değil.  Şenol Güneş`in büyük hatası var.  İlk yarı 3-0 öne geçmişsin,  ikinci yarı Fenerbahçe oyuna tamamen hakim olmuş,  senin kalenin önünden çıkmıyor. Arkasından bir gol yiyorsun ve sen hala orta sahayı güçlendirecek hamleyi yapmıyorsun. Golü yedikten sora yaptığın Caner değişikliği de tamamen yanlış. Çünkü,  Caner ofansif oyunu seven, defansif özellikleri az olan bir oyuncu olduğunu en iyi senin bilmen gerekir. Golü yedikten sonra Gagava ve Güven`i oyundan çıkartıp, Medel ve Quaresma`yı alman gerekirdi.  Kagawa çok klas bir oyuncu,Türkiye`de iz bırakacak gibi duruyor. Fakat ikili mücadeleleri şu an üst seviyede değil. Fenerbahçe haldır haldır senin kalene geliyor,  sen Sarı Lacivertlilerin ekmeğine yağ sürüp, Caner`i oyuna alıyorsun.  Bence bu affedilir bir hata değil.
Velbuena ve Dirar Fenerbahçe için vazgeçilmez olmalı. Beşiktaş`ta Güven ümit vadediyor, ısrar edilmesi gerektiğini düşünüyorum.  Siyah Beyazlılar’da stoper Mirin defansif yönü iyi,  ancak topu oyuna iyi sokamıyor. Bu Beşiktaş`a zarar verir.  
Fenerbahçe`nin,  Sadık ile kazandığı ikinci gol fauldü,  ancak yine de yoruma acık bir pozisyon olduğunu kabul ediyorum. Bu pozisyonun dışında, nihayet maçın sonunda hakemi çok konuşmuyoruz. Futbolcu ve teknik adam hatalarını konuşuyoruz. Bu nedenle, Bülent Yıldırım Hocayı tebrik ediyorum. Bülent Hoca iyi maç yönetmekle,  yeni gelen Merkez Hakem Kuruluna hem zaman, hem moral kazandırdı.

6147

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER