Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde yeşil alan uygulaması

14.01.2022         

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde yeşil alan uygulaması başladı. Uygulama ile acil vakaların bekleme süresinin azaltılıp hasta bakım kalitesinin arttırılması hedefleniyor.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil Servisi`nde yeşil alan uygulaması başladı. Hastene yönetiminden yapılan açıklamada; "Acil serviste yeşil alan polikliniği uygulaması başladı. Hastanemiz Acil servisinde hasta tedavi hizmetlerini kalitesini artırmak amacıyla yeşil alan polikliniğimiz 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Covid19 pandemisi nedeniyle hastanemiz acil servisine ayaktan başvuran hasta sayısı artmış olup acil serviste yoğunluğa neden olmaktadır. Hastanemiz acil servisine başvuran hastalar; 24 saat çalışan triaj sistemi ile yeşil /sarı/kırmızı sınıflarına ayrılıp ilgili muayene odalarına yönlendirilmektedir. Böylece acil vakaların bekleme süresini azaltılıp hasta bakım kalitesi artmaktadır" denildi. 
 
Açıklamada; "Acil olmayan hayatı riski bulunmayan yeşil kodlu hasta grubu için yapılan bu düzenlemeyle oluşturulan yeşil alan polikliniği ile Acil Servislerde hasta yoğunluğunun ve beklemesinin de önüne geçilerek hasta memnuniyeti artacaktır" ifadelerine yer verildi. Başhekim Op. Dr. Hasan Keser uygulama ile ilgili; "Vatandaşlarımızın bu uygulamayı normal bir poliklinik hizmeti olarak görmemesini, acil servisimize ayaktan müracaat eden hastalarımızın daha hizmet ve kaliteli bir hizmet almasını sağlayan bir işleyiş olarak görmelerini rica ediyoruz" dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER