Doğan "İdeallerinizin peşinden gitmek istiyorsanız Bahçeşehir Koleji tam size göre"

04.03.2020         

"Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır" vizyonuyla yola çıkan Bahçeşehir Koleji ailesinin bir üyesi olmak için geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Bahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavına yüzlerce öğrenci katıldı. Öğrencilerin bu heyecanlı gününe aileleri yoğun bir ilgi ile ortak oldu.

 

Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsünde gerçekleşen lise bursluluk sınavına katılım oldukça yoğundu. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen sınava katılan öğrencilere aileleri de eşlik ederek, öğrencileri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmadılar. Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüs Müdürü Ebru Doğan, lise eğitim sistemi hakkında açıklamalar yaptı. Doğan, “Yapılandırıcı öğrenme kuramını temel alan Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM) uygulanır. Kişiye Özgü Öğretim Modeli, her öğrencinin öğrenme stilinin birbirinden farklı olabileceği ve her öğrencinin öğrenebileceği esasına dayanır. Öğrenme süreci özel seçilmiş sorulardan oluşan Akademik Gelişimi İzleme Sınavları (AGİS ) ile süreç kazanımları bakımından değerlendirilir. Deneme sınavları ile ulusal sınavlara hazırlık yapılır. 11’inci ve 12’nci sınıflarda AYT ve TYT hazırlık eğitimi uygulanır. Bu eğitim deneme sınavları ile takip edilir” dedi. Doğan, lise eğitim modeli ve yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için  sunulan imkanlar hakkında gelen soruları ise “Global Education Center (GEC)  uzman danışman kadrosuyla öğrenim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen Bahçeşehir Kolejinin seçilmiş kampüslerindeki öğrencilerine her aşamada etkin yönlendirme hizmeti sunar. Yurt dışına eğitim almak amacıyla gitmeyi planlayan öğrencilerin özellikle üniversite karar aşamasından itibaren doğru kararı vermeleri için çalışan Global Education Center (GEC), alanında uzman danışman kadrosuyla en güncel bilgilerle başvuru sürecinin her aşamasının sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Global Education Center aynı zamanda MIT, Stanford, Yale gibi Ivy League üniversitelerinin yaz okullarına kabullerinde ve 2017’de BAU Global ailesine katılan Fulford Academy (7-12)’ye geçişte ve program katılımında destek sağlamaktadır” ifadeleri ile yanıtladı. 

“İdeallerinizin peşinden gitmek istiyorsanız Bahçeşehir Koleji tam size göre”
“TOEFL, IELTS, SAT ve ACT, CV ve kompozisyon konularında örnek sunumlar vererek bu konularda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz” diyen Doğan; “Ülkelerdeki eğitim programları ve yaşam hakkında sunumlar veriyoruz. Öğrencilere ve ailelere ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgiler öğrencilerimizin eğitim ve ailevi durumlarına göre doğru okul ve programı seçmeleri konusunda yardımcı oluyoruz. Burs olanakları hakkında araştırma yapıyor ve öğrencilerimizin bunlardan yararlanabilmeleri için destek veriliyor, üniversite başvuru portallarındaki formların doldurulması ve tüm yazışmaların yürütülmesine konusunda destek sağlanıyor. Hayata dair büyük hedefleriniz varsa ve ideallerinizin peşinden gitmek istiyorsanız Bahçeşehir Koleji tam size göre olacaktır. Üstelik başarınızı kanıtlamanızda bir araç olacak burs kazanabilirsiniz. Üniversite hayalinize giden yolda doğru bir eğitim modeli için Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri, Bahçeşehir Koleji Anadolu Liseleri, Bahçeşehir Koleji Fen Liseleri’ne eğitim almak tüm öğrencilerimizin hakkıdır” dedi. 
(Yusuf Sonkurt)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER