Doğtaş Kelebek, 2017'de yüzde 52 büyüdü

16.03.2018         

Doğtaş Kelebek, 2017 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Yapılan değerlendirmelerde 2017 yılında yüzde 52 büyüme görüldüğü belirtildi. Doğtaş Kelebek CEO?su Ersin Serbes; "Uluslararası fuarlarda boy gösteriyoruz" dedi.

 Türkiye mobilya sektörünün öncü markalarından Doğtaş Kelebek, 2017 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Doğtaş Kelebek Mobilya, satış gelirlerinde yüzde 52 büyümeye imza attığı belirtilirken 2017 yılını 15,3 milyon lira net kar ile tamamladığı öne sürüldü. 2017 yılının, yeni bir atılımın da başlangıcı olduğunu belirten Doğtaş Kelebek CEO’su Ersin Serbes: “Yoğun bir çalışma temposuyla satış grafiğini yukarı çıkardık ve 2017 yılında güçlü bir büyüme hikayesi yarattık. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 52 büyüme gösteren şirketimiz, 2017’yi 600 milyon TL’nin üzerinde bir ciroyla kapattı. 2017 yılı, bizim için yeni bir atılımın da başlangıcı oldu. Yenilenen ve trendlere uygun olan ürün portföyümüz, yenilediğimiz mağaza konseptlerimiz, satış sonrasında fark yaratan uygulamalarımız ve önümüzdeki günlerde yapacağımız yeniliklerle 2018’de de mobilya perakendeciliğinde adımızdan söz ettirmeye devam edeceğiz. Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda; üretim yatırımlarımızı bitirmiş durumdayız. Markalaşmanın öneminin farkındayız ve yatırımlarımızı da dünya markası olma hedefiyle yapıyoruz. Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda yeni bayilikler vermeye, yeni mağazalar açmayı hızla sürdüreceğiz” dedi.

 
 “2017’de yakaladığımız ivmeyi, 2018’de çok daha yukarılara çıkarmak istiyoruz”
Mağaza konseptlerinde ve yaptıkları birçok yenilikle 2018 yılında adından sıkça söz ettireceklerini söyleyen Serbes; “Kişiye özel, son teknolojide, inovatif, insani faydayı ön planda tutan yatak ve ev tekstili koleksiyonu hazırladık, piyasaya yeni markamız Lova Sleep ile iddialı bir giriş yapıyoruz. Yeni markamız öncelikli olarak Doğtaş ve Kelebek konsept mağazalarımız içinde ayrı bir bölümde satışa sunulacak. 2017 yılında yakaladığımız ivmeyi 2018’de çok daha yukarılara çıkarmak istiyoruz. Mağaza konseptlerimizde yaptığımız yenilik, ürün portföyümüzde gerçekleştirdiklerimiz, yatak sektörüne getireceğimiz fark ve birçok yenilikle 2018 yılında adımızdan sıkça söz ettireceğiz” şeklinde konuştu. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER