Dünyada gençler sahipsiz mi kaldı?

13.11.2021          Almanya’dan yazıyorum ve Alman hükümeti yeni bir karar aldı. Özellikle gençler sokakta kaldı diyebilirim.

Aşı olmayanlar cafe ve restorantlara giremiyor.

Almanya’da cafeler sabah 04:00’e kadar açık olduğundan dolayı gidecek yerleri olmayan gençler resmen sokakta kalmış vaziyette çünkü aşısız, PCR testsiz alınırlarsa mekancılar ağır para cezası ile karşı karşıya ve Almanya’da ‘dayı’ falan tanımaz devlet, kim olursa olsun cezayı yer. “Sen benim kim olduğumu biliyor musun ?” dersen kim olduğunu gösteri verirler çünkü kanun koyucular sonuna kadar kanunu uyguluyor. Devlet demir gibi kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. İstersen milletvekili ol, belediye başkanı ol. Kurallar her yurttaş için aynı işliyor.

Devlet böyle olmalı. Her yurttaş görevini biliyor ve bilinçli bir halk var. Dünyanın her yerinden Almanya’ya  ilticalar var. Gelen aynen uymak zorunda yoksa bir gün duramazlar bu ülkede. Bizde öyle mi?  Maalesef ki polisimiz Aksaray’ın bazı sokaklarına giremiyor bile. Ne halt ettikleri bile belli değil. Bizdeki yabancılara resmen keşme keş bir ortam oluşmuş. Gaziantep keza öyle, Urfa aynı rezaleti yaşıyor, Kilis’i konuşmak bile istemiyorum. Hatay resmen gasp edilmiş, yarın bir gün Hatay’da referandum yapılırsa bağımsızlık için şaşmayın. Bunların hepsi planlı göç. Baş aktörde kim ülkeyi yönetiyorsa Türkiye’ de sorumlu odur ve bu acı tabloyu bir kaç kişinin hatasından dolayı 84 milyon vatandaş çekiyoruz. Kime hizmet ediliyor bilmek istiyoruz. Bir sonraki adım nedir? Başımıza ne gelecek? İslam coğrafyası işgal mi oluyor? BOP’ın  eş başkanlığı hala devam mı ediyor? O da  yetmezmiş gibi bir de  saçma sapan  bir şey oldu bugün. Binali Yıldırım, Aksaçlı oluverdi. Geçen ki yazılarımda belirtmiştim. İktidar 15 Temmuz’a kadar Kurtlar Vadisi izleyerek ülkeyi yönetti. Bir ara Diriliş Ertuğrul oluverdiler,  Osman Gazi bile Aksaçlı ile sürekli görüşüyor. Payitaht… Zaten dizinin senaryosu Abdulhamit’i anlatmıyor. Nerede yazıyor elçiyi tokatladığı Abdülhamit’in? Yol yordam bilen bir padişahtı. Neyse Allah ülkemizi korusun. Binmişiz birilerinin kayığına, ülke olarak meçhule doğru gidiyoruz diyen yok. Diyecek olsa bile bir dakikada hain olu verir. Nereden geldiğini şaşar. Allah akıl fikir versin. Teknoloji çağında yediğimiz kazıklara bakın. Ne deniyorsa inanılıyor, kimsenin aklına gelmiyor bile başka televizyon haberleri ne diyor? Ne diyecek? Bir şey bulamıyorum gerçekten.

Yazık bu ülkeye …


1836

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER