Eğitim İş Milli Eğitim karnesini verdi..

14.01.2020         

Birleşik Kamu İş'e bağlı Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Ahmet Mantaş, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı karnesini hazırladı. 18 kriterde hazırladığı karnede Mantaş, Biga'yı en başarılı ilçe seçerken, 10 Kasım ve 29 Ekim skandalları ile gündeme gelen Bayramiç en son sırada yer aldı..

Eğitim-İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş, her yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlerine yönelik olarak çeşitli kıstaslarda yaptığı değerlendirmeleri sonucunda verdiği ‘temsili’ karneleri bu yıl da paylaştı.  2019 - 2020 Eğitim-Öğretim yılı Çanakkale  İlçe Milli Eğitim Müdürleri  başarı karneleri, 18 kritere göre değerlendirildi. Yarıyıl itibariyle ilçeler arasında, söz konusu kriterlere göre en başarılı bulunan ilçe Biga olurken, 29 Ekim ve 10 Kasım törenleri sırasındaki skandal uygulamalarla gündeme gelen ve büyük tepkiler çeken Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü son sırada yer aldı. Mantaş’ın İlçe Milli Eğitim Müdürlerine yönelik 18 maddelik değerlendirme kriterleri ise; 1- Kamusal Görevini yerine getirmek. 2- Liderlik ve Başarı. 3- Yönetimde adalet ve liyakat. 4- Hukuk ve Mevzuat Yönetimi. 5- Kurumsal Kültür. 6- Pareto Analizi Yönetimi. 7- Stratejik Yönetimsel Anlayışı. 8- Planlama ve Zaman Yönetimi. 9- Hedef ve Planların Uygulamaları. 10-Sorunlara çözüm üretme. 11-Karar vermek ve Kararların Sorumluluğunu üstlenmek. 12-Takım kurmak ve Yönetmek. 13-Etkin iletişim kurmak. 14-Empati Kurmak ve Takdir Etmek. 15-Motivasyon Etmek. 16-Şeffaf Olmak. 17-Organizasyonları Örgütlenmek. 18-Objektif Değerlendirme Yapabilmek, şeklinde oluştu. 
 
İşte eğitimde başarılı ilçelerin sıralaması 
18 Maddelik kriterlere göre en başarılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Biga oldu. Biga’yı sırasıyla, Yenice, Ezine, Lapseki, Ayvacık, Çan, Gelibolu, Bozcaada, Eceabat ve Gökçeada takip etti. Bayramiç ise son sırada yer buldu. 
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER