Engel tanımadılar

09.08.2017         

Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan B 2 - B 3 Görme Engelliler Futsal Yükselme Grubu müsabakaları Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Anafartalar Spor Salonunda yapılan final müsabakaları ile son buldu.

 16 Takımın katılımı ile Anafartalar Spor Salonunda oynanan son gün maçlarında sporcular kıyasıya mücadele ettiler. Yükselme Grubu müsabakalarının final maçında Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü ile 68 Aksaray Görme Engelliler Spor Kulübü arasında oynanan son karşılaşmayı Kayapınar Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü maçı 2-0 kazanmayı başardı. Bu sonucun ardından Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü birinci olurken, 68 Aksaray Görme Engelliler Spor Kulübü ise ikinci olarak 2. Lige yükselmeyi başardılar.

Karşılaşmalardan sonra düzenlenen kupa ve madalya töreninde dereceye giren takımlara madalya ve kupaları Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sedat Bektaş, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr. Firuz Erdil ve Görme Engelliler İl Temsilcisi Akif Telli tarafından verildi.
Şenol Güven
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER