Ergun: "CHP umut olmaya devam edecek"

24.02.2021         

CHP Bayramiç Örgütü, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara'daydı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na elma üreticilerinin sorunlarıyla ilgili brifing veren Bayramiç heyeti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı da ziyaret etti. Öte yandan, Çanakkale Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Egemen Ergun, Ankara'da CHP Grup toplantısına katıldı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Ergun, "Cumhuriyet Halk Partisi bu ülke için umut olmaya devam edecek" dedi.

TBMM CHP Grubu Toplantısı, Çanakkale`den de katılımlarla gerçekleşti. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, CHP Bayramiç İlçe Başkanı Emin Fidan, beraberlerindeki ilçe örgütü yönetimi ile Ankara`daydı. Anıtkabir ziyaretinin de yapıldığı temaslarda, CHP Grup toplantısına katılım sağlanırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başta olmak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Avukat Muharrem Erkek ile Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan`ın da katıldığı Genel Başkan Kılıçdaroğlu ziyaretinde elma üreticilerinin sorunları dile getirildi. Çanakkale Belediye Meclisinin CHP`li üyesi Egemen Ergun da CHP Lideri ile bir araya gelen ve CHP Grup toplantısına katılan isimlerden biriydi. Ergun, CHP Lideri Kılıçdaroğlu`nun ülke gündemine ilişkin önemli tespit ve değerlendirmelerde bulunduğunu ifade ederek, ziyareti ile ilgili "Değerli Genel Başkanımın, ülkemizin karşı karşıya kaldığı bu antidemokratik ağır süreçte üstlendiği sorumluluk takdir edilmeli ve bu ağır yüke en sade üyemizden, duyarlı vatandaşlarımıza kadar herkes tarafından omuz verilmelidir. `Türkiye`nin tutkalı` diyorum ben son zamanlarda ve bugün siyasi hayatımın en güzel tecrübelerinden birini yaşadığım herkesin her yerde konuşması ve sorulara yanıt aramasına vurgu yaptığı haftalık grup toplantısında çok önemli bir detayı da es geçmedi; `Farklı siyasi partilerle beraber, demokrasiyi savunan dostlarımızla beraber bir dikta yönetimini sandıkta yeneceğiz ve onları göndereceğiz!...` Cumhuriyet Halk Partisi bu ülke için umut olmaya devam edecek. Bir dostumuzun seçime dair söylediği cümleyle bitireyim `Önümüzdeki seçimler iyiler ile kötüler arasında...` Grup Toplantısına katılmama vesile olan Çanakkale Milletvekili Cumhuriyet Halk Partisi Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başlan Yardımcısı sevgili ağabeyim Muharrem Erkek`e ve değerli dostum Ali Mert Taşcıer`e teşekkürü bir borç bilirim. Sizin varlığınız da bu partiye güç katıyor bugün o tecrübeyi de edindim" dedi. 
Elma üreticilerinin sorunları Kılıçdaroğlu`na iletildi 
CHP Bayramiç İlçe Başkanı Emin Fidan ise, Ankara ziyareti ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "CHP Bayramiç İlçe Örgütü olarak, Ata`mızın ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir`i ziyaret ettim. CHP grup toplantısına katıldık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ziyareti, Grup Başkan Vekillerimiz Engin Özkoç ve Engin Altay`ı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş`ı ziyaret ettik. Genel Başkanımıza ilçemizdeki elma üreticilerinin yaşadığı sıkıntılardan bahsettik. Bütün başkanlarımıza ilgi ve nezaketlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu gezide bizlere eşlik eden Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkek ve Milletvekilimiz Özgür Ceylan`a da teşekkür ederiz" dedi.
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale kan kırmızı
08.04.2021    6075
Nejat Önder 'darbesi!'
08.04.2021    1632
EURO 2021'de maçlar ve seyirci
11.04.2021    1137
Hastane var... Personel yok!
08.04.2021    849