Erkek, Bakan Çelik’e TKDK’yı sordu...

16.12.2016         

CHP Çanakkale Milletvekili Avukat Muharrem Erkek, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile ilgili soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sundu.

 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile ilgili sorularını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyan CHP Çanakkale Milletvekili Avukat Muharrem Erkek, sorularının Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istedi. Erkek, “04.05.2007 tarih ve 5648 sayılı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesi 1’inci fıkrası b bendinde “Proje ve faaliyet başvurularını almak, bunların ön incelemeleri ile yerinde kontrollerini yapmak, proje ve faaliyetleri başvuru şartları, değerlendirme ve seçim kriterlerine göre değerlendirmek” kurumun görev ve yetkileri arasında sayılmaktadır” dedi. 

 
İşte o sorular; 
Bu bağlamda: 
1. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten bu yana, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna Türkiye genelinde kaç proje ve faaliyet başvurusu yapılmıştır? Bu başvurulardan kaçı kabul, kaçı ret edilmiştir?
2. Kabul edilen proje ve faaliyetlerin tahakkuk miktarı ne kadardır? Bu projeler için ne kadar ödeme yapılmıştır?
3. Çanakkale ilimizde kanunun yürürlüğe girdiği tarihten bu yana, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna kaç proje ve faaliyet başvurusu yapılmıştır? Bu başvurulardan kaçı kabul, kaçı ret edilmiştir?
4. Çanakkale ilimizde kabul edilen proje ve faaliyetlerin tahakkuk miktarı ne kadardır? Bu projeler için ne kadar ödeme yapılmıştır?
5. Proje ve faaliyetler için Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynak miktarı ne kadardır? 
(Haber Merkezi)

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun