Erkek, iş insanlarıyla bir araya geldi

13.09.2018         

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek ile CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, ekonomideki sorunları değerlendirmek için Çanakkaleli sanayicilerle ve iş insanlarıyla bir araya geldi.

 CHP Çanakkale İl Yöneticileri, önceki gün STK ve Oda temsilcileriyle yaptığı görüşmenin ardından dün de Çanakkale’nin önemli kuruluşlarıyla toplantı düzenledi. Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve CHP İl Yönetim Kurulu’nun da bulunduğu toplantıda, son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar görüşüldü. Ziyaretler Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD), Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ve Çanakkale Ticaret Borsası’na düzenlendi. ÇASİAD’a yapılan ziyaret kapsamında konuşma yapan CHP Milletvekili Av. Erkek, CHP Genel Merkezi’nde ekonomi masası kurulduğunu söyledi. Ekonomik sıkıntılara yönelik yapılması gereken çözüm yolları olduğunu söyleyen Erkek; “Bir ekonomi masası oluşturduk. Ekonomi masamızın başında parti sözcümüz Faik Öztrak, Aykut Erdoğdu doğdu gibi uzmanlar var. Süreci çok ciddi bir şekilde takip ediyoruz. Çünkü bu krizden hepimiz çok ciddi etkileneceğiz. Dolayısıyla bir an önce yapılması gerekenler var” dedi. 

 
“Ekonomik krizin temel sebeplerinden biri de siyasi krizdir”
Çanakkale’nin önemli kuruluşlarıyla toplantı düzenleyen Erkek, ÇASİAD ziyaretinde; “Türkiye, çok kritik bir süreçte ve ekonomik kriz var. Bu krizin temel sebeplerinden biri de siyasi krizdir. Biz, Türkiye’nin mevcut sistemle iyiye gidebileceğini, ağır sorunları çözebileceğini düşünmüyoruz. Maalesef OHAL düzeninde dayatılan bir anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında demokratik bir sistemle hiçbir ilgisi olmayan, kuvvetler ayrılığını yok eden bir yapı getirildi. Ve yaşadığımızın ağır sorunların temelinde bu sistem yatıyor. Bazı krizler tetikleyici olabilir ama asıl temel sorun bu siyasi kriz ve Türkiye’nin sistemi. Biz de CHP olarak, bu krizden çıkışın yollarını bulmaya çalışıyoruz. Bir ekonomi masası oluşturduk. Ekonomi masamızın başından parti sözcümüz Faik Öztrak, Aykut Erdoğdu doğdu gibi uzmanlar var. Süreci çok ciddi bir şekilde takip ediyoruz. Çünkü bu krizden hepimiz çok ciddi etkileneceğiz. Dolayısıyla bir an önce yapılması gerekenler var. Biz, bunların yapabilmek için her türlü desteği vermeye hazırız ama bunları yapabilecek bir iradenin oluşması lazım. Bu da hepimizin doğru bir tavır koymasıyla mümkün olabilir. Biz, bu krizden çıkışın yollarıyla ilgili belli tespitlerimizi paylaştık. Sizlerin de katkılarınızı ve görüşlerinizi almak için bugün sizi ziyaret ettik” dedi.  
(Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER