Erkek "İmamoğlu kazandı. Mazbatasını verin"

08.04.2019         

31 Mart Yerel Seçimlerinde oyunu kullanmasının ardından Genel Merkez?deki görevinin başına geçen CHP Genel Sekreteri, Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, çalışmalarına devam ediyor. İstanbul ve Ankara gibi metropollerdeki sayımları Genel Merkezde koordine ederek takip eden Erkek, açıklamalarına devam ediyor. Erkek "Sayın Ekrem İmamoğlu kazandı. Mazbatasını verin" dedi.

 CHP Genel Sekreteri, Gene Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, yerel seçimlerin ardından İstanbul ve Ankara’da devam eden oy sayımlarına yönelik süreci Genel Merkez’den koordine etmeye devam ediyor.  Milletvekili Erkek, CHP Genel Merkezi`nde sürece yönelik basın toplantısı düzenledi. Bugün yine Türkiye’de Adalet Nöbeti’ tuttuklarını belirten Erkek, İstanbul’da Ekremoğlu’nun kazandığını ve mazbatasının verilmesi gerektiği sözünü yineledi. Ankara’da ise daha önceki seçimlerde 30 bin oy farkına rağmen YSK’ya yapılan itirazlarda oyların sayılmadığını belirten Milletvekili Erkek; “YSK`ye sormak istiyoruz, şimdi neden sayılıyor? Ankara`da itiraz süreci tamamlanmadan Sayın Melih Gökçek`e mazbatası verildi. Lütfen biraz ciddiyet” dedi.  Seçim sonuçlarına yapılan itiraz ve yeniden sayımları değerlendiren Erken şunları söyledi: "Dünyanın en güvenilir seçimini yapıyoruz" diyenler bugün şaibeden bahsediyorlar. Etik ve ilkeli siyaset yapın. Biz 2017 yılında dünya siyaset tarihinin en büyük yürüyüşünü yaptık. Bugün de yine Türkiye`de adalet nöbeti tutuyoruz. Ben sandıklara sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Her bir oy bir bahar çiçeğidir. Sayın Ekrem İmamoğlu kazandı. Mazbatasını verin” dedi.

 
“Milletimiz ciddiyeti hak ediyor”
Erkek, Ankara`daki seçim sonuçlarına yapılan itirazlara ilişkin soruya ise; “Ankara`daki oy farkı 123 bin küsur. Ankara`da 2014 yılında yapılan seçimde fark 30 bindi. Mansur Yavaş ile Melih Gökçek yarışıyordu. Fark 30 bin... Geçersiz oy 140 bin civarlarında. 2014 yerel seçimlerinde İstanbul`da geçersiz oy sayısı 422 bindi. Her seçimde olur. 2014 Ankara`da fark 30 bin, geçersiz oy 140 bin. Sayın Mansur Yavaş`ın avukatları Ankara`da tüm ilçe seçim kurullarında itiraz ettiler. Hiçbir ilçede geçersiz oylar sayılmadı. YSK`ye sormak istiyoruz, şimdi neden sayılıyor? Ankara`da itiraz süreci tamamlanmadan Sayın Melih Gökçek`e mazbatası verildi. Lütfen biraz ciddiyet. Milletimiz bunu hak ediyor” yanıtını verdi.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

İKİ ACI KAYIP..
10.07.2019    666