Erkek "İyi ki CHP var"

09.09.2018         

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)?nin kuruluş yıldönümü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Erkek mesajında; "İyi ki CHP var" dedi.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP’nin kuruluş yıldönümü 9 Eylül dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Mesajında CHP’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle birlikte; çağdaş, demokratik bir hukuk devleti için de tarihi sorumluluğunu yerine getirmeye devam ettiğini belirten Erkek, tüm CHP’lilerin kuruluş yıldönümünü kutladı. Milletvekili Erkek, mesajında; “Hem kurtuluşun hem de kuruluşun tarihidir 9 Eylül. Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, 9 Eylül 1922 yılında İzmir’e varan ordularımız kurtuluşu müjdelemişti. Yine Büyük Atatürk önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde; Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve ulusal birliğimizi sağlayan, hukuk ve eğitim devrimlerini gerçekleştiren, Türkiye’de demokrasiye geçişi sağlayan CHP kurulmuştu.  Köklerini Kuvay-ı Milliye’den, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nden alan CHP, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle birlikte; çağdaş, demokratik bir hukuk devleti için de tarihi sorumluluğunu yerine getirmiş, getirmeye de devam etmektedir. İçinden geçtiğimiz zor günlerde de kurtuluşun reçetesi yine Partimiz tarafından yazılacaktır” dedi.

 
“Partimiz, yargının siyasallaşmasının faturasını halka ödetmeyecektir!”
Milletvekili Erkek mesajında son olarak; “Partimiz, tarihsel misyonunun gereği olarak; kötü yönetilen dış politikanın, ekonomik krizin, hukuksuzluğun, kuvvetler ayrılığının yok edilmesinin, yargının siyasallaşmasının faturasını halka ödetmeyecektir! İzmir’in ve Türkiye’nin kuruluşunda görev almış kahraman askerlerimizi; Partimizin ve ülkemizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, merhum Genel Başkanlarımız İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’i saygıyla minnetle anıyoruz. Bağımsızlık, devrimcilik ruhunu, 6 oku, 9 Eylül inancını günümüze taşıyan tüm parti emekçilerimizi saygıyla selamlıyoruz” ifadelerini kullandı.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER