Erkek "Mazot, seçimlerden sonra 3 TL olacak"

08.06.2018         

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili adayı Muharrem Erkek, seçim çalışmalarına hız verdi. Erkek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP il Başkanı İsmet Güneşhan?la beraber Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ve Şoförler Odası?nı ziyaret etti. Milletvekili Erkek; "24 Haziran'dan sonra üreticimiz mazotunu 3 liradan alacak" dedi.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale milletvekili Muharrem Erkek, 27’inci Dönem Genel Seçimleri CHP Çanakkale birinci sıra Milletvekili adayı olarak seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP il Başkanı İsmet Güneşhan’la beraber ÇTSO Yönetim Kurulunu ziyaret eden Milletvekili Erkek, ardından Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir ile bir araya geldi. Erkek, ziyaretlerin ardından seçim turuna Bayramiç’te devam etti. Milletvekili Erkek, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde sektörün sorunlarını konuştu.  Erkek, konuşmasında üretim ekonomisine geçilmeden sorunların çözülmeyeceğini vurguladı. ÇTSO’nun ardından Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir ve yönetimini ziyaret eden Erkek, taşımacılık sektörünün sorunlarına ayrıntıyla çözüm önerileri sunan tek partinin CHP olduğunu söyledi. Erkek, iktidar olmaları durumunda Esnaf Bakanlığı kuracakları müjdesini verdi.

 
“Üreticisini koruyamayan bir ülke gelişemez”
Oda ziyaretlerinin ardından seçim turuna Bayramiç’ Evciler Köyü’nde devam eden Milletvekili Erkek’e köy halkı yoğun ilgi gösterdi.  Köy kahvesinde toplanan vatandaşlara konuşma yapan Erkek; "Evciler`in elması, kirazı, şeftalisi dillere destandır. Hemşerilerimle konuştum. Maalesef mazot, gübre, tohum ve ilaç masrafları nedeniyle zarardalar. Dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biriyken nasıl oldu da saman ithal eder hale geldik. Kim bunun sorumlusu? Üreticimiz diyor ki ‘ya ekmeyeceğiz ya da ekip zarar edeceğiz.’ Biz onlara üçüncü bir yol sunacağız. Merak etmesinler. Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığını, CHP Meclis çoğunluğunu kazanınca hem ekecek, üretecek hem de kazanacaklar. Bakınız, üreticimizin tüm maliyetleri hesaplanacak, üzerine kâr da konularak taban fiyat belirlenecek ve 1 yıl önceden ilân edilecek. Üretmeyen, üreticisini koruyamayan bir ülke gelişemez, kalkınamaz. Belki büyür ama o büyüme hormonlu, sağlıksız olur. 24 Haziran`dan sonra üreticimiz mazotunu 3 liradan alacak." dedi. OHAL ile yaratılan düzende, baskı ortamında ekonominin düzelemeyeceğini belirten Erkek, dış politikadaki başarısızlığın da üreticiyi vurduğunu, yeni pazarlar bulunmadığı gibi eski pazarları kaybedince ihracat gelirinin azaldığının altını çizdi. Erkek sözlerini; "Hak, hukuk, adalet" diyerek bitirdi. 
(Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER